Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

Ruszyły rozgrywki Regionalnej Liga Hokeja na Lodzie

2019-11-18 10:02:55 (ost. akt: 2019-11-18 10:05:12)

W miniona niedzielę zainaugurowała rozgrywki Regionalna Liga Hokeja na Lodzie w Malborku. Jest to już X edycja rozgrywek, w tym roku z rekordową liczbą uczestniczących drużyn bo aż 9 stanęło do rywalizacji o tytuł najlepszej drużyny w regionie.

Malbork, Kościerzyna, Gdynia, Gdańsk, Morąg, Elbląg, Czersk, Chojnice oraz Tczew to miasta, z których do Malborka przyjeżdżają zespoły aby rywalizować na lodzie. Organizatorem rozgrywek jest UKS Bombek SP3, OSiR Malbork, Urząd Miasta Malborka oraz Stowarzyszenie Nasz Wielbark, pod patronatem Sport Rebel Ruda Śląska oraz TV Malbork i Radio Malbork.

Przez najbliższe 4 miesiące na lodowisku miejskim OSiR w Malborku bedzie można kibicować naszym hokeistom w każdą niedzielę od godziny 7'30 -13'15 (4 mecze).

W pierwszej kolejce padła rekordowa liczba bramek bo aż 73. Pierwszy mecz to rywalizacja mistrza (Czersk) z wicemistrzem (Malbork) zakończona wysoką wygraną Bombersów 19 - 7. Najwięcej bo aż 8 bramek dla Bombersów strzelił wychowanek UKS Bombek Radek Czerniewski, o jadną mniej Paweł Badziong, trzy Michał Żołnowski i jedną Piotr Malicki. W drugim meczu na przeciw siebie stanęły drużyny Grizzlies Gdynia i debiutanci Kościerskie Niedźwiedzie. Białe niedźwiedzie z Gdyni wygrały zdecydowanie 16 - 4, ale zawodnicy z Kościerzyny w przeciwieństwie do Grizzlies nie mieli jeszcze okazji trenowania na lodzie. Zapewne kolejne mecze będą zdecydowanie bardziej wyrównane. W kolejnym meczu Marvin's Gdańsk zwyciężył zaledwie jedną bramką drużynę Gryfa Tczew wynikiem 5 - 4. W ostastnim meczu Grom Morąg uległ trzeciej drużynie poprzedniej edycji rozgrywek ekipie EKH Wiking aż 1 :17. Pauzowała najmłodsza drużyna, która będzie rywalizowała w rozgrywkach, w której w składzie grają tylko wychowankowie UKS Bombek i uczniowie SP3. Podziękowania dla rodziców zawodników z Malborka za tradycyjny poczęstunek w postaci ciepłej smacznej zupki, kawy i ciasta przygotowanej dla uczestników i kibiców.

W miniony weekend grali też wychowankowie UKS Bombek. Michał Sadowski zagrał dwa wygrane mecze w I lidze, w których strzelił jedną bramkę i dwie asysty, Bartosz Grabara zagrał 34 minuty w bramce w wygranym meczu SMS Toruń w I lidze 80% skutecznosci (8:4) , Nadia Ratajczyk zagrała w dwóch przegranych meczach w młodzikach GKS Stoczniowiec (19:0 i 18:0) 64% skuteczności, Górnik Tymoteusz w wygranym meczu z GKS Stoczniowiec Gdańsk 5:3, Michał Nawrocki z Klubem DEG Dusseldorf w przegranym meczu z Krefeld 3:6.

Za tydzień kolejne rozgrywki Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku:
II kolejka - 24 LISTOPADA
mecz nr 5 godz 7'30 – UKS BOMBEK SP3 MALBORK – EKH ELBLĄG
mecz nr 6 godz 9'00 – BOMBERS MALBORK – GRIZZLIES GDYNIA
mecz nr 7 godz 10'30 – ORŁY BOROWIAK CZERSK – KOŚCIERSKIE NIEDŹWIEDZIE
mecz nr 8 godz 12'00 – GRYF TCZEW – GROM MORĄG
pauza MARVIN'S GDAŃSK

Zapraszamy do kibicowania i zachęcamy też najmłodszych do uczestnictwa w nieodpłatnych zajęciach otwartych UKS Bombek w każdy poniedziałek i czwartek na godz 16 -16'45 na darmowe nauki jazdy na łyżwach dla dzieci pod fachową opieką wykwalifikowanych trenerów (dla dzieci od 4 - 10 lat). Zapraszamy tez na stronę www.hokejmalbork.pl