środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

"Recytacja pod strzałami" – patriotyczny konkurs Młodzieżowej Rady Miasta Malborka

2019-11-13 13:40:36 (ost. akt: 2019-11-13 14:29:11)

13 listopada br., z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Młodzieżowa Rada Miasta Malborka zorganizowała konkurs recytatorski pod tytułem "Recytacja pod strzałami". W konkursie udział wzięło 9 uczniów klas 5-8 szkół podstawowych, którzy zaprezentowali wiersze o tematyce patriotycznej.

Młodzież oceniało Jury w składzie: Sekretarz Miasta Ewa Dąbrowska, Zastępca Przewodniczącej Młodzieżowej Rady Miasta Malborka Natalia Śliwińska oraz Kamila Miszta i Agnieszka Kwapisz z Biura Rady. Zadanie nie było łatwe, jednak po krótkiej przerwie ustalono werdykt.

Uczestnicy byli oceniani w jednej kategorii, I miejsce zdobyła Diana Reichert, II Kornelia Zborowska a III Hanna Moździerz. Gratulacje!

Nagrody dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich uczestników osobiście wręczył burmistrz Marek Charzewski.

Pomysłodawcą konkursu jest Mateusz Binerat, imprezę poprowadzili Julia Kraske i Marcin Mejer. Wszyscy troje są członkami MRMM.

- Po konkursie wszyscy uczestnicy i organizatorzy byli zadowoleni z ogólnego przebiegu. W przyszłym roku również planujemy takowy zorganizować, a już teraz wielkimi krokami zbliża się konkurs recytatorski z okazji walentynek, który odbędzie się rzecz jasna w lutym. Więcej informacji już wkrótce – podsumowali konkurs organizatorzy.