Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Klub Dobrej Rozmowy - SP 3 w II LO

2019-11-12 08:23:29 (ost. akt: 2019-11-13 07:33:41)

W dniu 6 listopada 2019 r. uczniowie z Klubu Dobrej Rozmowy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Malborku, na zaproszenie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku, wzięli udział w debacie na temat demokracji.

Wraz z czworgiem uczniów z naszej szkoły: Maciejem Olęckim, Mateuszem Wysockim, Jankiem Kwiatkowskim i Filipem Kraske pojechaliśmy do II LO. „Na początku byliśmy nieco spięci”, mówili uczniowie, jednak bardzo szybko zobaczyli, że młodzież jest wszędzie taka sama i ma podobne poglądy i problemy. Metodą World Café pracowaliśmy w grupach nad trzema pytaniami: zagrożenie demokracji po I wojnie światowej, zagrożenia współczesnej demokracji, sposoby na zniwelowanie zagrożeń dla demokracji. Spotkanie tak nas zainteresowało, że wspólnie z koleżankami i kolegami z II LO postanowiliśmy zorganizować kolejną debatę, już na inny temat. Dziękujemy za gościnę i pomysł Pani Stanisławie Kowalskiej, Pani dyrektor Annie Ulman oraz naszym starszym kolegom.

Klub Dobrej Rozmowy w naszej szkole został powołany we wrześniu 2019 r. i jest realizowany w ramach ogólnopolskiego programu Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie. W czasie spotkań KDR poruszane są aktualne tematy związane z problemem uchodźców, z poglądami współczesnych Polaków. Uczymy się rozmawiać z osobami o różnych poglądach. Rozmawiamy o ciekawych książkach, filmach, edukacji globalnej i problemach nurtujących współczesną młodzież.

Nadesłała: Beata Kacprowicz