Niedziela, 27 listopada 2022. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

W grudniu premiera Rock Opery Krzyżacy jr. w Malborku, spektakle również w Sztumie

2019-11-08 10:39:48 (ost. akt: 2019-11-12 08:44:37)

W czerwcu br. odbyła się prapremiera spektaklu „Rock Oper Krzyżacy jr.” w wykonaniu malborskiej młodzieży przygotowanej pod czujnym okiem Marii Seibert i jej teamu. Widowisko było jednym z głównych punktów Dni Malborka oraz Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dawnej i zdecydowanie przypadło do gustu publiczności w naszym mieście.

Przygotowania do prapremiery trwały kilka miesięcy, młodzież na scenie śpiewała, tańczyła i opowiadała. I zrobiła to doskonale! Muzykę na żywo zagrali niesamowici instrumentaliści, dzięki którym rockowe brzmienie było naprawdę mocne. Całość dopełniła nowoczesna scenografia - animacja komputerowa przygotowana przy wykorzystaniu grafiki 3D autorstwa Denisa Grzechnika z Gdańska. Śmiało można powiedzieć, że Rock Opera Krzyżacy jr. była wielkim wydarzeniem artystycznym i ogromnym sukcesem wykonawców.

Nic dziwnego, że tuż po pierwszym przedstawieniu było wiele zapytań o kolejne spektakle. Już wtedy młodzi artyści obiecali powtórzyć go dla szerszej publiczności, nie tylko malborskiej. I słowa dotrzymali. W grudniu tego roku zapraszają na kolejnych 6 seansów - po 3 w Malborku i w Sztumie.

13 grudnia br. (piątek) Rock Operę Krzyżacy jr. zobaczymy w zamkowym Karwanie. Wystawione zostaną trzy spektakle – dwa pierwsze o godz. 10.00 i 13.00 dla szkół a o 18.00 dla wszystkich zainteresowanych. Bilety w cenie 10 zł dla szkół i 15 zł za spektakl wieczorny do nabycia w siedzibie MCKiE w Szpitalu Jerozolimskim przy ul. Armii Krajowej lub w Szkole Łacińskiej na Starym Mieście.

W poniedziałek, 16 grudnia br. widowisko zostanie przedstawione w tych samych godzinach w sali kinowej Sztumskiego Centrum Kultury. Bilety do nabycia w kasie kina.


Organizatorem wydarzenia jest Malborskie Centrum Kultury i Edukacji, partnerami są Muzeum Zamkowe w Malborku, Sztumskie Centrum Kultury, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Urząd Miasta Malborka i Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości.

Spektakl oparty jest na przedstawieniu KRZYŻACY ROCK-OPERA, do którego libretto napisał Marcin Kołaczkowski. Autorem muzyki jest Hadrian Filip Tabęcki, a słowa pieśni napisał Jacek Korczakowski.

Malborską wersję widowiska wyreżyserowała Maria Seibert we współpracy z Violettą Jankowiak, Agatą Kujawą i Tadeuszem Seibertem. Libretto zaadoptowały Maria Keńska-Wyszyńska i Monika Pozorska.

W widowisku występuje niezwykle uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka - członkowie studia wokalnego „Balbiny” oraz uczniowie I LO w Malborku.

Przeczytaj również: Wielki sukces Rock-Opery Krzyżacy jr.