Sobota, 20 lipca 2024. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podsumowanie akcji „Sprzątanie Świata – 2019" wśród malborskich szkół

2019-11-08 08:51:21 (ost. akt: 2019-11-08 10:01:06)

20 września br. malborskie placówki oświatowe uczestniczyły w 26. edycji ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia i koordynowanej na terenie naszego miasta przez Wydział Oświaty Kultury i Sportu. Tegoroczne hasło brzmiało „Nie śmiecimy, sprzątamy, zmieniamy".

Celem tego przedsięwzięcia było aktywizowanie i wzmacnianie świadomości ekologicznej mieszkańców Malborka oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Już po raz siódmy do akcji włączyła się Firma E.LECLERC i objęła patronatem naszą wspólną inicjatywę ekologiczną, fundując wartościowe nagrody dla trzech wyróżnionych szkół z terenu Malborka.

Firma, reprezentowana przez dyrektora Panią Barbarę Borowską, za szczególne zaangażowanie wyróżniła Szkołę Podstawową nr 9, Szkołę Podstawową nr 3 i Szkołę Podstawową nr 6.

Burmistrz Marek Charzewski podziękował E.Leclerc za okazywaną już od wielu lat pomoc i wsparcie rzeczowe podczas ,,Sprzątania Świata” a wyróżnionym szkołom podziękował za szczególne włączenie się w tegoroczną akcję i za to, że swoją postawą podejmują działania, dzięki którym uczymy się tworzyć czyste od niepotrzebnych odpadów środowisko naturalne w naszym mieście.