Niedziela, 14 lipca 2024. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Dziennikarze z Białorusi zwiedzili Pomorze

2019-11-07 12:54:17 (ost. akt: 2019-11-08 08:43:53)

Autor zdjęcia: Polska Organizacja Turystyczna

Na zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej w dniach 18-22 października na Pomorzu gościła grupa dziennikarzy z Białorusi, reprezentująca największe białoruskie portale turystyczne Holiday.by, Travelling.by, Tio.by oraz blogera turystycznego Denisa Blitsch.

Podczas kilkudniowej wizyty w regionie pomorskim goście z Białorusi zwiedzili wybrane atrakcje turystyczne Trójmiasta oraz Zamek Krzyżacki w Malborku.
Polska Organizacja Turystyczna już od wielu lat dostrzega potencjał rynku białoruskiego pod kątem turystycznych przyjazdów do Polski. Sprzyja temu sąsiadujące położenie obu państw, dogodne połączenia kolejowe i lotnicze pomiędzy obu krajami, a także rosnący popyt na wyjazdy turystyczne do Polski. Według danych Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2018 roku do Polski przyjechało blisko 800 tys. turystów z Białorusi, tj. o blisko 4 proc. więcej niż w 2017 roku. Spośród nich ponad 2 tysiące turystów zdecydowało się odwiedzić Malborski Zamek.

Organizacja podróży prasowej na Pomorze to jedno z kilku działań promocyjnych POT zaplanowanych do zrealizowania na rynku białoruskim w 2019 roku. Wizyta została zorganizowana przy współpracy z Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną.

Fotorelacja Denisa Blitsch z pobytu w Malborku