Czwartek, 25 lipca 2024. Imieniny Jakuba, Krzysztofa, Walentyny

Zawodnicy MAL WOPR na zgrupowaniu Kadry Województwa

2019-11-07 09:29:50 (ost. akt: 2019-11-07 09:30:01)

Dwoje pływaków Sekcji Pływackiej MAL WOPR przebywa aktualnie na zgrupowaniu kadry wojewódzkiej młodzików w pływaniu. Po zeszłorocznym powołaniu do składu kadry, Aleksandra Ziemińska i Kamil Czarnota w miniony poniedziałek 4 listopada wyjechali do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie w pocie czoła pracują nad swoją formą.

W trakcie zgrupowania zawodnicy podzieleni na trzy grupy w zależności od specjalizacji dystansowej, dwukrotnie w ciągu dnia odbywają bardzo wymagające treningi pływackie. Zajęcia w wodzie uzupełniane są treningiem siłowym oraz zajęciami ogólnorozwojowymi.

Czas zgrupowania to także czas nawiązywania nowych znajomości i przyjaźni. Młodzi zawodnicy w trakcie swojej przygody z kadrą wojewódzką, mają możliwość wymiany doświadczeń, sposobów na motywację do pracy, na ciężkie treningi i wytrwałość. Pobyt na zgrupowaniach, mimo że bardzo wymagający fizycznie z pewnością pozwala na tzw. doładowanie baterii i powrót do ciężkiej pracy treningowej na pływalni w gościnnym Elblągu.