Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Warsztaty historyczne w II LO

2019-11-04 12:37:30 (ost. akt: 2019-11-04 12:38:26)

Uczniowie II LO 30 października uczestniczyli w ciekawych warsztatach historycznych, prowadzonych przez panią Małgorzatę Daniluk – pracownika Muzeum w Sztutowie.

Zajęcia poświęcone były zagadnieniom, związanym z budowaniem tożsamości i niepodległości mieszkańców Pomorza, głównie Gdyni. Uczniowie mogli zapoznać się z okolicznościami powstania Gdyni oraz z życiem mieszkańców tego miasta w okresie międzywojnia. Każdy z uczestników warsztatów otrzymał karty pracy, które okazały się pomocne w zrozumieniu trudnych warunków życia Polaków na terenie Wolnego Miasta Gdańska, aż do ataku Niemiec na Gdynię we wrześniu 1939 roku. Uczniowie poznali też dzieje Polaków na Pomorzu w czasie II Wojny Światowej; od chwili aresztowania, aż po ciężkie warunki życia w obozie Stutthof i innych obozach koncentracyjnych.

Uczniowie otrzymali także upominki- książki w postaci innowacyjnych komiksów pt.,, Szczęściarz z Rocznika 1917’’,których celem było przybliżenie młodzieży trudnych losów ówczesnych świadków historii.
Opr.AJ