Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Uczniowie będą mogli pić w szkole wodę z kranu z poidełek

2019-10-24 13:09:37 (ost. akt: 2019-10-24 13:12:10)

Przedsiębiorstwo Wodne i Kanalizacyjne w Malborku zawsze propagowało picie wody z kranu. Potwierdzeniem bardzo dobrej jakości wody w naszym mieście jest zaproszenie PEWiK-u do udziału w kampanii organizowanej przez Wojewódzki Sanepid w Gdańsku pn. "Z kranu piję zdrowo żyję". Jest ona zdrowa i posiada więcej minerałów korzystnych dla organizmu człowieka niż niejedna woda butelkowa (a przy tym nieporównywalnie tańsza).

Sanepid wybrał do współpracy sześć przedsiębiorstw wodociągowych z całego województwa - w tym z Malborka. To potwierdza tylko, że malborska woda jest jedną z najlepszych na Pomorzu. W ramach kampanii organizowane są w szkołach między innymi lekcje o tym, skąd się bierze woda, dlaczego woda jest niezbędna dla życia, dlaczego warto pić wodę z kranu itd.

Pierwsza taka lekcja odbyła się w czwartek, 24 października br. Szkole Podstawowej Nr 3. Tam też PEWiK zamontował pierwsze poidełko dla dzieci, by od najmłodszych lat wprowadzać właściwe nawyki żywieniowe. Wkrótce poidełka zostaną zamontowane w kolejnych podstawówkach. W ten sposób PWiK postanowił wzmocnić kampanię i jeszcze bardziej zachęcać do picia wody prosto z kranu.

informacja: PEWiK Malbork