Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Zmiany organizacji ruchu w związku ze Świętem Zmarłych

2019-10-24 09:37:51 (ost. akt: 2019-10-24 14:23:33)

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych w dniach od 31 października do 4 listopada br. (do wczesnych godzin rannych) nastąpi zmiana w organizacji ruchu w obrębie ulic: Wejhera, Krótkiej, Struga, Kochanowskiego i Poprzecznej:

Parking na około 400 miejsc dla pojazdów osobowych na terenie rozebranych budynków gospodarczych, aż do nowej części cmentarza. Dojazd od ulicy Głowackiego, od głównej bramy - wzdłuż muru - do końca.

Zakaz wjazdu w ciągu ulicy J. Wejhera, od skrzyżowania ulicy Na Skarpie z ulicą Krótką, oraz zakaz wjazdu na ulicę Krótką od strony ul. Głowackiego.

Jeden kierunek ruchu w ciągu ulicy Wejhera, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Admiralicji, oraz jeden kierunek na ulicy Krótkiej, gdzie również będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się po lewej stronie jezdni.

Po prawej stronie ulicy Wejhera, od bramy głównej cmentarza w kierunku parkingu powstałego w miejscu rozebranych budynków gospodarczych, aż do bramy wjazdowej na teren nowej części cmentarza, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

Parking utwardzony naprzeciwko stanowiska zatrzymywania się autobusów posiadać będzie wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych.

Po lewej stronie (południowej) ulicy Poprzecznej będzie obowiązywał zakaz parkowania.

Na całym odcinku ul. Struga i Kochanowskiego, na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Włościańskiej, będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się pojazdów – znaki B- 36.

- Prosimy kierowców o szczególną ostrożność oraz zwracanie uwagi na tymczasowe znaki. Na pewno będzie zwiększony ruch pieszych, na których zwracamy baczną uwagę. Prosimy też stosować się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy będą kierowali ruchem przy malborskich cmentarzach i na najbardziej newralgicznych skrzyżowaniach - apeluje komendant straży miejskiej Tomasz Farysej.

http://m.82-200.pl/2019/10/orig/untitled-1-5115.jpg