Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

MAD in Poland + Jack Sparrow w sobotę w Makul@turze

2019-10-23 11:31:36 (ost. akt: 2019-10-23 11:36:17)

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA zaprasza na podwójny koncert w ramach Malborskiej Sceny Muzycznej. W sobotę 26 października na scenie Przestrzeni Aktywności Twórczej wystąpią MAD in Poland i Jack Sparrow.

Start o 20:00
Bilety w cenie 15-20 zł
http://m.82-200.pl/2019/10/orig/jacksparowe-5113.jpg
Jack Sparrow to alternatywny pomysł na szanty. Zespół odchodzi od konwencji znanej wszystkim z biwaków i mazurskich kei na rzecz energetycznych piosenek opartych na country, bluesie i punk rocku. Brzmieniowo, całości dopełnia akordeon, który dodaje elementów folkowych, a nawet dancingowych. Wzorami do naśladowania dla Jack Sparrow są np.: The Pogues, Dropkick Murphys, Flogging Molly lub Pipes and Pints. Teksty zespołu, jak przystało na konwencję, oparte są na stałych motywach pieśni ludzi morza czyli: sztormach, hulankach, tęsknocie i niespełnionych porywach serca. Utwory Jack Sparrow to tchnięcie nowego ducha w poetykę krajowej muzyki marynistycznej. Dowodem są nagrody na festiwalach takich jak np.: Nagroda Publiczności kultowego festiwalu BAZUNA w Sulęczynie oraz wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach, gdzie Jury doceniło "wprowadzenie punk rocka w obszar piosenki żeglarskiej".

Skład:
Rafał Zdziennicki - gitara
Rafał Baca – perkusja
Maciej Bajur - bas
Kuba Baran – akordeon
Kamil Czoska - śpiew
Waldemar Ślefarski - śpiew

======================================

MAD IN POLAND jest jak most łączący Pomorze z Liverpoolem, koktajl brzmień północy Polski z zachodem Wielkiej Brytanii. Obydwa miejsca posiadają bardzo ciekawą muzyczną historię. Zespół MAD in Poland tworzy ich wspólny rozdział.
Wokalista grupy, Craig Coppock, rodowity Brytyjczyk przyjechał do Polski ponad 10 lat temu. Reszta zespołu, gitarzysta Błażej Kucman, basista Piotr Orłowski oraz perkusista Tomasz Boćkowski to pomorscy muzycy z wieloma sukcesami na koncie, grajacy aktywnie od wielu lat instrumentaliści.
Wypadkowa czterech - często bardzo rozbieżnych - wizji ukierunkowała styl muzyczny zespołu. Nie uświadczycie tu zmian metrum, czy ciągnących się solówek gitarowych. Jest za to prosto, melodyjnie,
a przy tym niezwykle autentycznie.

Zespół MAD in Poland gościł na antenie m.in. Trójki, Radia Gdańsk i wielu innych lokalnych rozgłośni, a także poza granicami naszego kraju - szczególnie ich muzykę upodobały sobie radia hiszpańskie oraz Ameryki Łacińskiej, był również zapraszany do telewizji, m.in. Halo Polonia w TVP Polonia oraz Dzień Dobry TVN. W ostatnich latach zespół wystąpił na wielu plenerowych takich jak AmberFest, czy RockBlu Festival, rozgrzewał publikę przed koncertami takich gwiazd jak Lemon, Enej, Luxtorpeda, SBB, TSA, Złe Psy, czy Golden Life, z
którym stale współpracuje.