Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Lekcja WF-u z Mistrzem w SP3

2019-10-22 11:00:30 (ost. akt: 2019-10-22 11:02:31)

21 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. 2 Pułku Nocnych Bombowców "Kraków" w Malborku odbyła się wyjątkowa lekcja wychowania fizycznego.

Lekcja WF-u z Mistrzem to ogólnopolska inicjatywa społeczna, prowadzona pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki. W ramach akcji, w całej Polsce organizowane są zajęcia wychowania fizycznego prowadzone przez wybitnych sportowców. Sportowcy ubrani w barwy narodowe przeprowadzają cykl treningów właściwych dla dyscyplin, które uprawiają.

Gościem malborskiej "trójki" była Izabela Bełcik - wielokrotna reprezentantka kraju, dwukrotna mistrzyni Europy w Piłce Siatkowej. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wykładu na temat kształtowania charakteru przy pomocy szeroko rozumianego sportu. Siatkarka opowiadała o swojej karierze, wzlotach i upadkach oraz o drodze do sukcesu. Dzieci uczestniczące w spotkaniu zadawały wiele pytań.

W kolejnej części Mistrzyni przeprowadziła zajęcia z uczniami klas sportowych, w których pokazała wiele ciekawych gier i zabaw uczących podstawowych elementów piłki siatkowej. W nagrodę za aktywny udział uczestnicy mieli możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć. Ustawiła się również długa kolejka po autografy.

Nadesłał: Paweł Tercjak