Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Lekcja z Mistrzynią Siatkówki - Izabelą Bełcik

2019-10-22 10:26:26 (ost. akt: 2019-10-22 10:29:54)

21 października br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku gościła Pani Izabela Bełcik – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski i Europy w siatkówce. Uczniowie klas 6, 7 i 8 spotkali się na sali gimnastycznej, by przyglądać się i kibicować szkolnym miłośnikom siatkówki, którzy brali udział w lekcji wychowania fizycznego z Mistrzynią.

Prowadzący spotkanie przedstawili Gościa, opowiedzieli o wielu sukcesach Pani Izabeli. Jesteśmy dumni, ze jest ona rodowita malborką i że to właśnie w naszym mieście stawiała pierwsze kroki w tej dyscyplinie sportu. Swoją karierę rozpoczęła w Klubie Jurand Malbork, w 1997 roku przeniosła się do SMS PZPS Sosnowiec i tam pozostała przez dwa lata. Jej kolejnym klubem była Energa Gedania Gdańska z którym związała się do 2004 roku. Później trafiła do Nafty-Gaz Piła, by po dwóch latach grać pod skrzydłami Muszynianki Muszyny. W 2010 roku została zawodniczką Atom Trefl Sopot. A od 2015 roku grała w barwach Chemika Police.

Zebrani mieli możliwość zadawania wielu pytań Pani Izabeli. Dowiedzieli się, że za najlepiej rozgrywającego na świecie siatkarza uważa Fabiana Drzyzgę. Zawodniczka zwierzyła się uczniom, że wielokrotnie myślała o rezygnacji z siatkówki, podkreśliła, że tak jak każda dyscyplina sportu, wymaga ona wiary w swoje możliwości, systematyczności, wytrwałości. Mimo wielu kontuzji, Pani Iza uparcie trenowała siatkówkę prawie 26 lat. Mistrzyni dodała, że ważny jest cel, który przed sobą stawiamy i miłość do tego co robimy – „Siatkówkę trzeba kochać, lubić, czasami można się z nią pokłócić, ale zawsze należy się z nią pogodzić”.

Zawodniczka zachęcała do trenowania tej dyscypliny sportu – Trenujcie, rozwijajcie się – z Malborka wyszła wielu siatkarzy i siatkarek – powiedziała.
Pani Izabela stwierdziła, że ma teraz nowy etap w swoim życiu – jest szczęśliwą mamą trzymiesięcznej Neli – „Treningi w życiu się przydają – jest we mnie wytrzymałość i miłość do wychowywania mojej ukochanej córeczki”.

Zebrani mogli też zobaczyć najcenniejsze medale Pani Izabeli Bełcik z roku 2003, 2005 i 2009 – które zdobyła w Mistrzostwach Europy. Izabela Bełcik na swoim koncie posiada mnóstwo sukcesów, nie tylko jako reprezentantka Polski. Zgromadziła na swoim koncie również indywidualne odznaczenia i nagrody. 22 listopada 2005 roku została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi. Trzykrotnie zwyciężyła w plebiscycie miesięcznika „Super Volley” na najlepszą rozgrywającą (2005, 2006, 2008). W roku 2013 została uznana za najlepszą serwującą podczas Pucharu Polski, a w 2015 za najlepszą rozgrywającą podczas tych samych zawodów.

W drugiej części spotkania odbyły się warsztaty siatkarskie z uczniami. W rozgrzewce sportowcy wykonywali szereg ćwiczeń – m.in. krążenie głową, ramionami, biodrami, kolanami, kostkami. Robili przysiady, dwukroki, odbicia w bok, skip A i C, rozgrzewali nadgarstki, przyjmowali pozycję siatkarską, odbijali piłkę w parach – sposobem górnym z ugiętymi kolanami, sposobem dolnym. Rozgrywali fragmenty meczu.

Na zakończenie młodzież wręczyła Mistrzyni kwiaty i podziękowanie za udział w spotkaniu – dziękowaliśmy za poświęcony czas, ciepło, energię, entuzjazm. Życzyliśmy dalszych sukcesów sportowych i osobistych.

Pani Izabela Bełcik wręczyła certyfikaty uczniom biorącym udział w siatkarskiej lekcji wychowania fizycznego. Złożyła na nich autografy. Imprezę zakończyło wspólne zdjęcie. Siatkarze ze szkoły otrzymali piłki i siatkę. Bardzo dziękują sponsorom!

informacja i zdjęcia: Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Malborku