Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Rozgrywki malborskich hokeistów

2017-01-23 11:13:54 (ost. akt: 2017-01-23 11:16:38)

21 - 22 stycznia czwórka zawodników UKS Bombek SP3 grająca na wypożyczeniu w sezonie 2016/17 w PTH Poznań uczestniczyła w rozgrywkach ligowych w ramach eliminacji do mistrzostw Polski kategorii żaka starszego w Warszawie.

Nasi zawodnicy rozegrali dwa mecze z KH Legia Warszawa, jeden z nich zakończył się porażką 2:5, kolejny w dniu następnym wygraną 6:1. Jedną z bramek strzelił Mateusz Mozołowski. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, zarówno w ataku wspomniany Mateusz jak i obrońcy Szymon Cyganowski, Marcin Cybulski, bramki strzegła najmłodsza zawodniczka Nadia Ratajczyk. Już za tydzień nasi zawodnicy rozegrają mecze z Toruniem i kolejno w następny weekend z Łodzią i Gdańskiem o prawo gry w finałach mistrzostw Polski.

Do finałów awansują bezpośrednio dwa pierwsze zespoły, trzecie miejsce daje prawo gry w barażach (nasi zawodnicy po 14 meczach w tym sezonie zajmują IV miejsce). 22 stycznia na lodowisku miejskim OSiR rozegrana została VIII kolejka Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku organizowana przez UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork.

W pierwszym meczu Marvin's Oliwa Hockey Team z Gdańska zwyciężył 9:5 Media Team Gdańsk, Gryf Gardeja przegrała wynikiem 1:6 z Gromem Morąg. W tabeli bez zmian prowadzi UKS Bombek SP3 (złożony z wychowanków klubu) - 18pkt przed Bombers Malbork - 11pkt, Grizzlies Gdynia - 10pkt, Grom Morąg -10pkt, Marvin's Gdańsk - 8pkt, Gryf Gardeja - 6pkt i Media Team Gdańsk - 5pkt. Za tydz. 29 stycznia IX kolejka godz 8'00 mecz I - TH Gryf Gardeja – Media Team Gdańsk, godz 9'30 mecz II - Marvin's Oliwa Gdańsk -Bombers Malbork, godz 11'00 mecz III - UKS Bombek/HUKS Niedźwiadki - Grizzlies Gdynia, pauza -Grom Morąg zapraszamy na lodowisko miejskie OSiR w Malborku do kibicowania.

Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.