Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Urodziny Książkowego Misia w Przedszkolu nr 5

2019-10-21 10:16:44 (ost. akt: 2019-10-21 10:24:23)

W Przedszkolu nr 5 im. Dzieci z Zamkowego Wzgórza od kilku lat w październiku obchodzone są urodziny książkowego misia. Dlaczego w październiku? Ponieważ 14 października 1926 r została po raz pierwszy wydana książka brytyjskiego pisarza A.A. Milne’a o Kubusiu Puchatku.

Na świecie jest wiele misiów: pluszowe, misie – niedźwiadki i misie książkowe. Te ostatnie są o tyle fajne, że wprowadzają dzieci w świat literatury i świat wartości. Uczą dobroci, koleżeństwa, tolerancji, rozwijają wyobraźnię itd.

Urodziny Książkowego Misia w Przedszkolu nr 5 trwają tydzień tzn. najpierw dzieci słuchają bajek o misiach, tworzą prace plastyczne, uczą się piosenek, by ostatniego dnia tygodnia spotkać się na urodzinach. W tym roku przedszkolaki spotkały się w sali „Wiewiórek”, gdzie zaśpiewały solenizantowi przygotowane piosenki. Rozstrzygnięto również konkurs na ilustrację do bajki miesiąca – która dotyczyła oczywiście bajki o ulubionych misiach. Dzieci uczestniczyły również w misiowych konkursach. Na koniec każda grupa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z solenizantem i wróciła do sali, by ze smakiem zjeść przygotowany wcześniej tort.

Podsumowując było miło i wesoło, jak to u misia Puchatka na urodzinach.

Tekst: Beata Okrucińska
Zdjęcia :M. Michalska