środa, 24 kwietnia 2024. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Kolonie dla podopiecznych MOPS i wsparcie dla MCKiE oraz I LO od dr Meyla

2019-10-14 14:26:57 (ost. akt: 2019-10-14 14:47:28)

Od kilku lat podopieczni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Malborku, dzięki funduszom przekazywanym przez Stowarzyszenie prowadzone przez Joannitę i Honorowego Obywatela Miasta Malborka dr Christiana Meyla i jego małżonkę Sigrid, mają szansę na wyjazd na kolonie letnie i atrakcyjne spędzenia czasu podczas wakacji.

Taką możliwość otrzymają także w przyszłym roku - dr Meyl, podczas dzisiejszego (14.10) spotkania w urzędzie miasta, przekazał dla dyrektora MOPS Jacka Wojtuszkiewicza symboliczny czek na 2.500 Euro, czyli ponad 10.000 zł, na organizację kolejnego wypoczynku.

Gość podkreślił, że nasza przyszłość zależy od tego, jak wychowamy nasze dzieci, obojętnie, skąd pochodzą. Ich dobro leży mu szczególnie na sercu i ogromnie się cieszy oglądając szczęśliwe twarze na zdjęciach z kolonii, które już się odbyły.

Ale to nie wszystkie niespodzianki. Nasz Honorowy Obywatel przekazał również 200 euro na ręce Marii Seibert na działalność Klubu Pszczółki Mai w Starym Ratuszu w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, natomiast na ręce dyrektor 1 LO w Malborku Hanny Lalak sprzęt do prowadzenia zajęć z udzielania pierwszej pomocy – defibrator do ćwiczeń, ciśnieniomierz, torbę lekarską oraz apteczki. Dodatkowo obiecał dostarczyć podczas kolejnej wizyty nosze i materiały opatrunkowe.

Wszyscy obdarowani złożyli gorące podziękowania dla gości oraz dla kierownika Stacji Socjalnej Joannitów w Malborku Jerzego Fryca. Słowa uznania i wdzięczności wyrazili również burmistrz Marek Charzewski oraz przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz.

Dr Meyl towarzyszyła żona Sigrid oraz dwoje przyjaciół, również Joannitów - Wilhelm von Lebebur z żoną.