Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Nadia Walentynowicz z MAL WOPR powołana do kadry narodowej w pływaniu

2019-10-14 13:45:26 (ost. akt: 2019-10-14 13:47:46)

W sobotę, 12 października br. w trakcie Międzynarodowych Mistrzostw Gdańska w Pływaniu miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Na pływalni w Gdańsku Chełmie pływacy reprezentujący województwo pomorskie otrzymali powołania do kadr narodowej w pływaniu na sezon 2019/2020.

W gronie wyróżnionych nie zabrakło pływaczek z Malborka. Złote medalistki lipcowych Mistrzostw Polski Nadia Walentynowicz i Paulina Cierpiałowska odebrały certyfikaty z rąk prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Jarosława Chrościelewskiego. Prezes POZP wręczył je w imieniu prezesa Polskiego Związku Pływackiego, Pawła Słomińskiego.

Obie zawodniczki, mimo natłoku obowiązków wynikających z rozpoczęciem nauki w liceum, kontynuują swoją karierę pływacką. Nadia nadal reprezentuje macierzysty klub MAL WOPR Malbork, Paulina ucząca się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku od września br. reprezentuje klub Żabianka Gdańsk.

Warto dodać, że miniony tydzień obfitował w miłe wydarzenia dla Nadii, bowiem obok powołania do kadry narodowej w pływaniu, została także objęta programem Zdolni z Pomorza w zakresie jakże wymagającej matematyki. W tym z kolei wydarzeniu towarzyszył jej kolega klubowy Piotr Zakrzewski, wyróżniający się w zakresie chemii.

Jak widać pływacy potrafią więc łączyć doskonałe wyniki w nauce z tak wymagającym sportem jakim jest pływanie. Nadia, przy okazji odbioru certyfikatu wzięła udział w jednym z bloków Mistrzostw Gdańska. Już na początku sezonu zanotowała nowy, doskonały rekord życiowy na dystansie 50m stylem grzbietowym wynoszący od soboty 31,48s. Pamiętajmy, że już w grudniu Nadia wraz z kolegami klubowymi weźmie udział w zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Miejmy nadzieję, że nowy rekord życiowy Nadii dobrze rokuje na występ naszej złotej sztafety 4x100m stylem zmiennym.

informacja i zdjęcia: MAL WOPR