środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Nowy Rok Kulturalny zainaugurował koncert Renaty Przemyk

2019-10-11 14:00:35 (ost. akt: 2019-10-11 14:13:33)

W czwartek wieczorem (10.10) w zamkowym Karwanie zainaugurowany został Nowy Rok Kulturalny w Malborku. Tradycją tej imprezy jest wręczenie nagród działaczom kultury. W tym roku wyróżnieni zostali Ryszard Ignaczak i Wojciech Łaszkiewicz z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji.

Gwiazdą wieczoru była Renata Przemyk, która wystąpiła w trio z Grzegorzem Palką (gitara akustyczna) i Piotrem Wojtanowskim (gitara basowa, śpiew). Był to przepiękny koncert pokazujący zarówno wspaniały kunszt wokalistki jak i mistrzowską grę instrumentalistów. Całość stworzyła niesamowity spektakl oprawiony głębokimi przemyśleniami artystki.

Nagrody dla wyróżnionych za pracę na rzecz upowszechniania malborskiej kulturalnych wręczyli przed koncertem burmistrz Marek Charzewski wraz z dyrektorem MCKiE Krzysztofem Andruszkiewiczem.

Ryszard Ignaczak –
nagroda na podstawie oceny całokształtu działalności w dziedzinie upowszechniania kultury

Pan Ryszard Ignaczak od 25 lat pełni funkcję kierownika i zajmuje się sprawami organizacyjnymi, wcześniej w Miejskim Domu Kultury, a obecnie w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji. Cechuje go ogromna sumienność, zaangażowanie i odpowiedzialność, co jest zawsze gwarancją rzetelnie wykonanej pracy. Dzięki wykazywanej kreatywności, zdolnościom organizacyjnym oraz umiejętnościom sprawnego działania w sytuacjach stresowych, Pan Ryszard zawsze z powodzeniem wykonuje powierzone mu zadania. Duża samodzielność w realizacji działań czyni Pana Ryszarda pracownikiem idealnym, a przy tym głęboko zaangażowanym w działalność w dziedzinie kultury. Pan Ryszard posiada wysokie umiejętności interpersonalne, łatwo nawiązuje kontakty, a w swoim zespole wytworzył atmosferę wzajemnej pomocy i zrozumienia. Wszystko to powoduje, że od 25 lat jest głównym ,,filarem'' w zakresie spraw organizacyjnych i technicznych imprez oraz uroczystości kulturalnych organizowanych w naszym mieście.

Wojciech Łaszkiewicz – nagroda na podstawie oceny całokształtu działalności plastycznej w upowszechnianiu kultury

Pan Wojciech Łaszkiewicz - jest malarzem, rzeźbiarzem, grafikiem i scenografem. Jako pracownik Miejskiego Domu Kultury przez wiele lat przygotowywał dekoracje na wszystkie ważne wydarzenia miejskie oraz prowadził warsztaty plastyczne dla młodzieży. Zajęcia prowadzone podczas warsztatów były zawsze profesjonalnie organizowane z pełnym zaangażowaniem Pana Wojciecha co powodowało, że cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Dbał o przestrzeń wokół warsztatów, a jego wiedza i umiejętności sprawiały, że czas spędzony na nich upływał w przyjemnej atmosferze. Aktualnie Pan Wojciech współpracuje z galerią „Nova Galeria”, a dzięki profesjonalnemu przygotowaniu wystaw, są one oglądane z przyjemnością przez wielu odwiedzających. Dzięki posiadanym zdolnościom interpersonalnym Pan Wojciech stanowi doskonałą wizytówkę w kontaktach z artystami galerii, jak i współpracownikami. Od wielu lat Pan Wojciech współpracuje przy organizacji konkursów plastycznych o różnym zasięgu, które kierowane są do różnych grup wiekowych.