Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

"Matematyczno-przyrodnicze igraszki na zamku"

2019-10-11 13:15:51 (ost. akt: 2019-10-11 13:16:50)

8 października 2019 r Zespół nauczycieli bloku matematyczno-przyrodniczego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Malborku we współpracy z Działem Edukacji Muzeum Zamkowego w Malborku i pod patronatem Starosty Powiatu Malborskiego zorganizował VI edycję gry edukacyjnej „Matematyczno-przyrodnicze igraszki na zamku”.

Celem imprezy była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych oraz przyrodniczych, a także kształtowanie świadomości architektonicznej i wrażliwości przestrzennej.

Uczestnikami zabawy byli uczniowie kl. V-VI szkoły podstawowej specjalnej z Gdańska, Nowego Dworu Gdańskiego, Barcic, Malborka oraz MOW z Malborka.
Uczniowie współpracowali w grupach odczytując mapę, docierając do wyznaczonych celów oraz rozwiązując nietypowe zadania matematyczne, przyrodnicze, a także sportowe.

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele biorący udział w imprezie zadeklarowali, iż przedsięwzięcie podobało się im i bardzo chętnie wzięliby udział w kolejnej edycji, ponieważ była to atrakcyjna forma nabywania i utrwalania wiadomości, a także umiejętności matematyczno-przyrodniczych, która jednocześnie rozwijała wrażliwość przestrzenną młodzieży poprzez obcowanie z żywą architekturą naszego regionu.