Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

MRMM zorganizowała debatę przedwyborczą dla młodzieży

2019-10-10 12:39:39 (ost. akt: 2019-10-10 12:44:44)

Młodzieżowa Rada Miasta Malborka zorganizowała w środę, 9 października br. debatę przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się w najbliższą niedzielę. Spotkanie w Szkole Łacińskiej skierowane było przede wszystkich do młodzieży, która w ten sposób mogła wysłuchać kandydatów na posłów do sejmu - Józefa Sarnowskiego z Koalicji Obywatelskiej, Sylwestra Pruś z Konfederacji, Beaty Maciejewskiej z Lewicy - KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, Bartosza Nowaka z Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Arwida Żebrowskiego z Prawa i Sprawiedliwość oraz poznać programy wyborcze ich partii. Debatę poprowadziła była Przewodnicząca MRMM Patrycja Skibiak.

Goście mieli za zadanie wypowiedzieć się na tematy ważne z perspektywy młodych ludzi. Pierwszy blok składał się z 3 rund pytań – o edukację, ochronę środowiska i nietolerancję.

W drugim bloku debaty każdy kandydat otrzymał indywidualne pytanie od prowadzącej. Poruszone były kwestie związane z obwodnicą, likwidacją kopalń, edukacją, pracą dla młodych czy aborcją w przypadku ciąży spowodowanej gwałtem.

W trzecim bloku kandydaci zadawali pytania dowolnemu konkurentowi, w czwartym z kolei były pytania z sali, zadawane głównie przez młodzież i to właśnie ta część wzbudziła najwięcej emocji.

Na zakończenie debaty każdy z gości miał możliwość swobodnej wypowiedzi, nie dłuższej jednak niż 2 minuty.