środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Opowieść o Stanisławie Moniuszce na spotkaniu z Izabellą Klebańską w malborskiej bibliotece

2019-10-07 09:29:51 (ost. akt: 2019-10-07 09:32:45)

Za nami XII Pomorskie Spotkanie Pisarzy z Młodym Czytelnikiem, czyli projekt „Z Książką na Walizkach” pod patronatem Wydawnictwa Literatura oraz Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku, jak co roku, aktywnie włączyła się w akcję organizując spotkanie autorskie z Izabellą Klebańską - pisarką książek dla dzieci o tematyce muzycznej.
W pierwszy październikowy piątek licznie zebrana dziecięca publiczność posłuchała w Mediatece literacko-muzycznej opowieści o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki. Osobom niewtajemniczonym wyjaśniamy, że w tym roku była dwusetna rocznica urodzin polskiego kompozytora. Na tę okoliczność rok 2019 został ogłoszony przez Sejm rokiem Stanisława Moniuszki.

Pisarka zaprosiła nas do miłosnych wyznań „Dziada i Baby”, wspólnie przędliśmy z „Prząśniczką”, wraz z duchami zwiedzaliśmy korytarze „Strasznego Dworu”. Po staremu i po nowemu, bowiem dawna pieśń często ma swoją współczesną wariację. Jednak czy dzisiejsza piosenka może mierzyć się z klasyczną formą pieśni…?
Następnie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny, który polegał na rysunkowym zaprezentowaniu lokalnego „Nieprzeciętnego” i siarczystym mazurem doczytaliśmy i dotańczyliśmy do końca spotkania.

Zapraszamy do fotorelacji oraz do wypożyczeń książek w naszych filiach!
Tekst: Marzena Gliniewicz – Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku