Piątek, 19 lipca 2024. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Po wakacyjnej przerwie wracają Zamkowe Kameralia!

2019-10-03 15:11:26 (ost. akt: 2019-10-03 15:14:26)

Malborskie Stowarzyszenie OŚ oraz Muzeum Zamkowe w Malborku zapraszają na wyjątkowy w formie i środkach przekazu koncert. W ramach cyklu „Zamkowe Kameralia”, z koncertem pod tytułem „MUZYCZNA LEKCJA HISTORII” wystąpi grupa FABRYKA.

Już teraz zapraszamy ten poetyczo-muzyczny i patriotyczny spektakl, jak zwykle na niezwykle wysokim poziomie. Nie wolno tego przegapić!

Koncert odbędzie się w KARWANIE dnia 11.10.2019 r. (czwartek) o godz. 18:00.

Bilet na to wydarzenie można nabyć w kasie Muzeum Zamkowego oraz przez Internet w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy).
Dzieci do lat siedmiu mają zapewniony bezpłatny wstęp.

Projekt jest dofinansowany przez Narodowe Centrum Kultury.

O koncercie:
Zespół Fabryka i Narodowe Centrum Kultury zapraszają na jesienny koncert "Muzyczna lekcja historii", który kierowany jest do społeczności lokalnych - w szczególności do młodzieży i nauczycieli w celu aktywizacji kulturalnej i patriotycznej. Muzycy mają nadzieję, że na widowni zasiądą także osoby w wieku średnim i seniorzy. Grupa odwiedzi Malbork w ramach trasy obejmującej 9 miejscowości.
http://m.82-200.pl/2019/10/orig/fabryka-plakat-malbork-5027.png
Podczas koncertów - solista zespołu Sylwester SLY Domański z towarzyszeniem zespołu Fabryka wykona utwory nawiązujące do różnych wydarzeń historycznych. W repertuarze znajdą się wybrane piosenki z płyty "Sierpień", wydanej w 2016 roku wraz z NCK, z pop-rockowymi aranżacjami poezji Baczyńskiego, Gajcego i innych Kolumbów. Program uzupełnią znane polskie przeboje z lat 60-90 ("Biały Krzyż", "Gdzie są chłopcy z tamtych lat", "Nie pytaj o Polskę") oraz utwory do tekstów innych polskich poetów w rockowo-elektronicznych opracowaniach, niosące uniwersalny muzyczny i poetycki przekaz, a jednocześnie popularyzujące historię i wartości patriotyczne.
Liczymy, że dzięki takim wydarzeniom i takiego rodzaju przekazie, młodzież bliżej pozna rodzimą historię i dziedzictwo narodowe, może także znaleźć w nich źródło inspiracji twórczej, zaś dorośli i seniorzy odwołać się do własnych przeżyć i uczuć patriotycznych.

Koncert uzupełnią wizualizacje multimedialne, wzmacniające przekaz i dostosowane tematyką do wykonywanych utworów.
Próbka twórczości: