Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

Darmowy dostęp do e-booków dla czytelników biblioteki pedagogicznej w Malborku

2019-10-01 13:41:10 (ost. akt: 2019-10-01 13:51:20)

W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Malborku można korzystać z darmowego dostępu do e-booków. Od 1 października biblioteka uruchamia dostęp do nowej listy tytułów w Ibuk Libra (725 publikacji wykupionych i 1341 darmowych).

Serwis IBUK Libra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, istnieje od 2007 roku. Platforma udostępnia publikacje w wersji elektronicznej oraz - dla zainteresowanych - inne zasoby edukacyjne z portfolio Grupy PWN. Księgozbiór wirtualnej czytelni liczy kilkanaście tysięcy publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych oraz beletrystycznych, wydanych przez najważniejsze, renomowane polskie oficyny. Wiele z nich to tytuły niedostępne w innych bazach, co sprawia, że oferta IBUK Libra jest unikatowa. Dzięki zaawansowanej technologii i dostępowi online czytelnicy mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca. Platforma umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem.

Z zasobów można korzystać za pomocą komputera, laptopa, tabletu czy smartfona. Technologia IBUK Libra nie wymaga instalowania specjalnego oprogramowania i jest w pełni bezpieczna dla urządzenia użytkownika. Katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej.

Bibliotekarze Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Malborku zapraszają po odbiór nowego kodu PIN. Każdy czytelnik, zapisany w malborskiej bibliotece pedagogicznej otrzymuje indywidualny kod PIN, żeby móc zarejestrować się na stronie IBUK Libra. Domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Wystarczy wybrać publikację, aby zobaczyć informacje o egzemplarzu wraz z podglądem treści. Aby skorzystać z zaawansowanych funkcji pracy z książką, należy kliknąć na " DODAJ DO PÓŁKI myIBUK" i utworzyć osobiste konto myIBUK.

W pażdziernikowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, proponują książkę pt. „Kultura akademicka. Koniec utopii?” Łukasza Sułkowskiego z Wydawnictwa Naukowego PWN.

Dodatkowych informacji, na temat możliwości korzystania z ibuków, udzielają pracownice Filii PBW w Malborku, można również poczytać o tej usłudze na stronie: www.pbw.gda.pl. Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki pedagogicznej, po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto! Siedziba PBW w Malborku znajduje się na Placu Słowiańskim 5 (budynek Urzędu Miejskiego). Zapraszamy.

Kontakt: Tel. (55) 272 25 14, E-mail: pbwmalbork@pbw.it.pl

http://m.82-200.pl/2019/10/orig/libra-5013.png