Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Szkole Podstawowej nr 1

2019-10-01 13:11:38 (ost. akt: 2019-10-01 13:34:56)

30 września 2019 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 uczestniczyli w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki.

W tym roku data święta jest zbieżna i odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w tej akcji. Tego dnia w głośnym czytaniu udział brały dzieci wszystkich klasy od I do III wraz z opiekunami. Już podczas pierwszych godzin lekcyjnych w poszczególnych klasach słychać było piękne głośne czytanie. To starsi koledzy - uczniowie klas ósmych, czytali swoim młodszym kolegom fragment „Pamiętnika Czarnego Noska” J. Porazińskiej. Wyjątkowa atmosfera sprzyjała czytaniu jednej z przygód głównego bohatera Czarnego Noska - sympatycznego pluszowego misi, którego właścicielką jest mała dziewczynka - Małgosia.

Celem imprezy zorganizowanej przez Wiesławę Skibicką nauczycielkę SP 1 w Malborku, było zachęcanie dzieci i młodzieży do sięgania po książkę, jako sposobu na pożyteczne spędzanie wolnego czasu, bo ciekawie jest przenieść się w świat wyobraźni, w którym kto czyta ma piękne sny…