Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

W sobotę metalowe granie w Alternatywie

2019-10-01 10:04:53 (ost. akt: 2019-10-01 10:05:37)

Hope Dies Last Tour w Alternatywie już 5 października (sobota). Wystąpią Earthfall i Psylocybia. Koncert rozpocznie się o godz. 20.

Earthfall powstał w Słupsku w 2008 r. Został założony przez muzyków nieistniejących już zespołów: Sanctuary of Chaos i Earthfall Done.

Po kilku latach przygotowań i zmianach personalnych mających wpływ na kształt zespołu i muzyki, Earthfall wydał płytę „Hope Dies Last” w czerwcu 2019 r.
- Od tego czasu zespół koncertuje coraz intensywniej i może poszczycić się zajęciem pierwszych miejsc na Yach Music Festival w Nożynie, jak i w konkursie Festiwalu Mocnych Brzmień w Świeciu, na którym również wystąpiliśmy obok uznanych zespołów, takich jak Decapitated, Frontside i Materia – mówią członkowie Earthfall. - Obecnie, oprócz występów na żywo, można nas usłyszeć w Metal Live Radio. Bierzemy również udział w notowaniu Polisz Czart radia WNET i Siarczystej Liście w Black Widow Radio, gdzie możecie oddać na nas swój głos.
Obecnie zespół realizuje jesienno-zimową trasę koncertową 2019/2020.
Grupę tworzą: Tomasz Kulewicz – wokal, Paweł Korneluk – gitara, Michał Woronkowicz – gitara, Maksym Kędzierski – gitara basowa i Szymon Wyrwicz – perkusja.

W sobotę w Alternatywie zagra również Psylocybia. Zespół powstał z inicjatywy Miłosza Anioła w 2011 r. Jak mówią członkowie, pochodzi z północnej Polski i łączy w sobie elementy metalu i doom metalu, jednakże trudno jest w 100 proc. zaszufladkować muzykę Psylocybii do konkretnego podgatunku.

- Nazwa to słowotwórstwo powstałe na bazie słowa „psylocybina” - substancji psychodelicznej. Oznacza nazwę własną Królestwa, które jest podległe owej substancji. Teksty utworu opowiadają o śmierci, doświadczeniach psychodelicznych, walce z otaczającą rzeczywistością, wewnętrznych wizjach – wyjaśnia zespół.
Projekt ma na swoim koncie demo "Daybreak of Excellence", EP "Into the Light" i EP "Without Wisdom".

Grupa gra w składzie: Miłosz Anioł – wokal, gitara, Szymon Wyrwicz – perkusja, Daniel Zięba – gitara, Sławomir Michalski – gitara basowa.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia przed koncertem.