Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Uczniowie II LO na wystawie "Mądrość zbudowała swój dom..."

2019-10-01 07:57:36 (ost. akt: 2019-10-01 09:17:41)

26 września uczniowie klasy 3a z IILO pod opieką wychowawcy Anny Jaszkowskiej, z tytułu realizowanej z historii innowacji przy współpracy z Muzeum Zamkowym, mogli zwiedzić wystawę,, Sapientia Aedificavit Sibi Domum…’’ o Państwie Krzyżackim w Prusach, poniżej relacja:

Pani Ewa Kasprzyk pracownik Działu Edukacji Muzeum Zamkowego w interesujący sposób wprowadziła nas w klimat epok, w którym kształtowało się i funkcjonowało Państwo Krzyżackie w Prusach. Wystawa ukazała zabytki, pochodzące z okresu od XIV- XVI wieku, zarówno z Biblioteki Watykańskiej, jak i z okolicznych miejscowości. Wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży II LO, cieszyła się część wystawy, prezentująca rzeźby i obrazy, pochodzące z tamtych czasów. Jednak największe zaskoczenie pojawiło się pod koniec zwiedzania wystawy, kiedy mogliśmy wejść do kościoła na Zamku Wysokim, w którym zobaczyliśmy pozłacane rzeźby Matki Boskiej.
Tę lekcję muzealną z pewnością wykorzystamy podczas przygotowywania się do egzaminu dojrzałości z języka polskiego i historii.

Julia Gurak 3A