Niedziela, 4 czerwca 2023. Imieniny Christy, Helgi, Karola

Pomóżmy Łukaszowi zebrać pieniądze na „drugie nogi”!

2019-09-26 14:40:51 (ost. akt: 2019-09-26 14:49:04)

W mediach społecznościowych trwa akcja zbiórki pieniędzy na rzecz Łukasza Bocheńskiego, który za zebraną kwotę chciałby zakupić samochód dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ciekawą formą pozyskania środków są aukcje, na których można zdobyć między innymi obrazy pomorskich artystów.

Jeden z nich udało się wylicytować burmistrzowi Markowi Charzewskiemu. Obraz pt. „Z kapusty” namalowany przez Joannę Budzyńską-Szyc przedstawia jej surrealistyczną wizję opowieści, skąd się biorą dzieci. Łukasz wręczył obraz burmistrzowi osobiście w jego gabinecie. Porozmawiał z włodarzem również o swoich problemach i planach na przyszłość.

- Dziękuję wszystkim, którzy do tej pory przyłączyli się do akcji. Zebraliśmy już ponad 11.000 zł, ale brakuje jeszcze około 30.000 zł, abym mógł poruszać się bezpiecznie, niezależnie i w miarę swobodnie. Samochód, na który zbieramy środki, może stać się moimi drugimi nogami. Dzięki temu będę mógł wyjść z czterech ścian, może nawet znajdę pracę – mówi Łukasz Bocheński.

Łukasz ma 35 lat i od około 17 roku życia cierpi na postępującą, rzadką i nieuleczalną chorobę genetyczną – ATAKSJĘ FRIEDREICHA. Obecnie porusza się na aktywnym wózku inwalidzkim. Ma problemy z koordynacją ruchową, choroba zaatakowała już w części ośrodek mowy. Pomimo rozwoju choroby, nie poddał się. Skończył studia wyższe magisterskie na kierunku pedagogika, ma przepracowane 8 lat, oraz od 12 lat posiada prawo jazdy kat. „B”.

Łukasz wierzy, że wspólnie uda nam się zdobyć środki na samochód. Pomórzmy mu spełnić marzenia i ułatwić życie!

Link do zbiórki znajdą Państwo TUTAJ