Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Julia i Hania z SP3 w finale "Wyspy zagadek 2019"

2019-09-26 07:58:01 (ost. akt: 2019-09-26 10:07:00)

21 września odbył się finał 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysły "Wyspy Zagadek 2019" w Gdyni. Do finały konkursu zakwalifikowały się uczennice 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 3 z Malborka Julia Szymkowska i Hanna Kulin. Poniżej ich relacja z konkursu:

Przeżyliśmy fantastyczną przygodę, odbyliśmy podróż pociągiem jak i autobusem. Przed tym bardzo stresującym wydarzeniem, miałyśmy okazję podziwiać widoki Gdyni.
Gdy dojechałyśmy na miejsce przywitali nas organizatorzy konkursu. Trochę przeraziłyśmy się ilością osób.
Po ogólnym przedstawieniu konkursu organizatorzy zabrali nas do ciasnego pomieszczenia, gdzie chwilę potem zgasło światło. Zostały puszczone dźwięki nieznanego nam utworu. To zadanie najbardziej nas zdziwiło. Okazało się że z usłyszanych dźwięków mieliśmy napisać historyjkę.
Jednym z ulubionych pytań był wiersz, mogłyśmy pochwalić się naszą pamięcią jak i interpretacją.
Trudnym zadaniem dla nas było przedstawienie danych słów na obrazach.
Oprócz tego zadania czekało na nas 13 innych poleceń. Wszystkie pytania jak zawsze były niezwykłe i wymagały przemyślenia.
Po napisaniu czekała na nas ceremonia zakończenia.
Laureaci poprzedniej edycji byli pytani o wrażenia tegorocznego konkursu.
Hania, jako laureatka poprzedniej edycji została zapytana pod koniec, o to co jej zdaniem było tematem tegorocznej „Wyspy Zagadek”. Odpowiedziała szczerze „Uważam, że tematem tegorocznej Wyspy, było to jak wyglądałby świat bez wzroku, o wspomnieniach, pamięci, oraz oczywiście naszej opinii na dany temat”.
Jesteśmy zadowolone, że mogłyśmy reprezentować naszą szkołę. I cokolwiek się stanie jesteśmy dumne z tego, że dostałyśmy się, aż tak wysoko.

Julia i Hania, czekają po finale, na końcowe wyniki wyłonienia laureatów.
Każda z nich codziennie odwiedza stronę Wyspy Zagadek. Mają nadzieję, że razem odniosą sukces.
Nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

notatka i foto: J.Szymkowska, H.Kulin oraz uczniowie z koła informatycznego.