Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Spotkanie Polskich Miast Hanzeatyckich w Gdańsku

2019-09-20 11:33:43 (ost. akt: 2019-09-20 11:49:56)

W czwartek 19 września br. w Sali Obrad Rady Miasta Gdańska odbyło się Spotkanie Polskich Miast Hanzeatyckich, podczas którego zaprezentowane zostały działania Związku Nowej Hanzy oraz innych organizacji z nim związanych, w tym „Młodej Hanzy”, możliwości wykorzystania Związku do szerszej prezentacji i promocji polskich miast hanzeatyckich, relacja z tegorocznych Dni Hanzy w Pskovie oraz zaproszenie na przyszłoroczne w Brillon w Niemczech. Również miasta członkowskie miały czas na przedstawianie swoich największych wydarzeń i zaproszenie do udziału w nich.

Obecnych przywitali Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Borawski oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak. Spotkanie prowadziła Jolanta Murawska, koordynato ds. Nowej Hanzy w Polsce.

Głos zabrali również goście z Niemiec – Alfred Wubbena z Osnabrucka zachęcał do współpracy artystów w ramach „HanseartsWorks” a Josef Nieggermann z Lubeki ze stowarzyszenia „Naturforschende Gesellschaft” opowiedział o walorach „Szlaku Hanzeatyckiego”.

Malbork reprezentowali wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk, Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz, radna Bożena Piątkowska oraz Katarzyna Fabiańska z Wydziału Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą, która przedstawiła największe atrakcje i imprezy w mieście.