Czwartek, 23 maja 2024. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Bieg i Festyn Dobroczynny na rzecz Bartłomieja TUCHUŁKI

2019-09-17 09:45:09 (ost. akt: 2019-09-17 10:43:16)

21 września odbędzie się Bieg i Festyn Dobroczynny na rzecz Bartłomieja TUCHUŁKI. Zabawa rozpocznie się od rywalizacji sportowej. Bieg rozpocznie się o godzinie 12:00. Cała impreza wraz z festynem potrwa do godziny 18:00. Całkowity dochód z opłat startowych oraz festynu przeznaczony zostanie na pokrycie kosztów rehabilitacji niepełnosprawnego Bartka.

Bartłomiej TUCHUŁKA ma 19 lat. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe. Mieszka w Malborku. Jest uczniem i podopiecznym OREW w Lasowicach Wielkich. Od kilkunastu lat uczestniczy w kosztownych turnusach rehabilitacyjnych - jest to koszt około 6 tys. zł za jeden turnus. Mama Bartka nie pracuje, ponieważ syn wymaga stałej opieki. Ojciec jest nauczycielem. Bartek ma siostrę bliźniaczkę. Chłopiec jest uwięziony we własnym ciele a jedynym sposobem pomocy jest stała, ale kosztowna rehabilitacja.

Impreza podzielona jest na część sportową oraz występy artystyczne. Na scenie zobaczymy m.in. koncert studia wokalnego "Balbiny" pod kierunkiem Marii Seibert, Zespół Tańca i Piosenki "IMPULS" pod kierunkiem Angeliki Lenczewskiej, zespół Open Bottle Records z Malborka, Studio Nutka, Fire Squad, Bursztynki pod kierownictwem Celiny Pacanowskiej, wokaliści Anna Kosarzecka i Łukasz Brzostek.

Na festynie pojawią się również punkty gastronomiczne oraz namioty lokalnych instytucji. Odbędzie się również akcja promocyjna i edukacyjna organizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Malborku - "Bezpieczne Miasteczko" propagująca bezpieczne zachowania podczas jazdy na rowerze.

Serdecznie zapraszamy na boisko sportowe przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej.

Tutaj można zapisać się na bieg: https://tiny.pl/t1t6z
Można biec, maszerować z kijkami, spacerować! Każda forma dozwolona. Liczy się dobra zabawa oraz wsparcie dla Bartłomieja!

KONTO DO PŁATNOŚCI
62 1020 1778 0000 2802 0029 1906
konto PKO BP z dopiskiem
Cegiełka dla Bartka za Bieg - Imię i Nazwisko Zawodnika

Patronatem honorowym imprezę objęli:
Starosta Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla
Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski
Wójt Gminy Malbork Marcin Kwiatkowski

http://m.82-200.pl/2019/09/orig/btbtbt-4933.jpg