Poniedziałek, 27 marca 2023. Imieniny Ernesta, Jana, Marka

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

2019-09-17 08:51:04 (ost. akt: 2019-09-17 09:00:45)

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to inicjatywa Komisji Europejskiej - Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu. Kampania trwa od 16 do 22 września każdego roku. Ma na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców. W tym roku również Miasto Malbork przyłączyło się do akcji organizując szereg działań:

Trwa konkurs fotograficzny, w którym mieszkańcy miasta mogą przedstawić swoją drogę do szkoły bądź pracy i wygrać gadżety rowerowe.

W malborskich szkołach uczniowie, którzy w piątek 20 września przyjadą do szkoły na rowerze, rolkach hulajnodze otrzymają tak zwany "szczęśliwy numerek".

Tego samego dnia podobna akcja odbędzie się w Urzędzie Miasta, pracownicy którzy przyjadą do pracy rowerem, hulajnogą, na rolkach lub przyjdą pieszo mogą w nagrodę mogą zakończyć swój dzień pracy pół godziny wcześniej.

W sobotę odbędzie się rajd rowerowy organizowany przez Oddział Przewodnicki PTTK Malbork w dniu 21 września, w ramach Obchodów Światowego Dnia Bez Samochodu

Podczas Festynu dobroczynnego dla Bartka Tuchułki w dniu 21 września odbędzie się akcja promocyjna i edukacyjna organizowana wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Malborku - "Bezpieczne Miasteczko" propagująca bezpieczne zachowania podczas jazdy na rowerze,

Natomiast 22 września br. w ramach Światowego Dnia Bez Samochodu MZK zorganizuje bezpłatne przejazdy dla pasażerów, którzy w tym dniu zrezygnują z transportu samochodem i skorzystają z transportu miejskiego. Warunkiem udziału w akcji będzie okazanie dowodu rejestracyjnego pojazdu, którego jest się właścicielem.
http://m.82-200.pl/2019/09/orig/2mzk-4929.png