Niedziela, 25 lutego 2024. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

W niedzielę odbył się V happening "Spójrz sowie w oczy"

2019-09-16 15:28:23 (ost. akt: 2019-10-08 14:05:54)

W niedzielę 15 września na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku odbył się V happening przyrodniczy i festyn rodzinny pod nazwą "Spójrz sowie w oczy".

Wydarzenie poprzedził rajd rowerowy, który poprowadził Andrzej Szuksztul, opowiadając uczestnikom o skrzydlatych mieszkańcach malborskiego parku.

Podczas festynu odbyło się podsumowanie cyklu "Spacer z Przewodnikiem" organizowanego przez malborski oddział PTTK. Nagrodzeni zostali najaktywniejsi uczestnicy spacerów, którzy odpowiadali na pytania konkursowe zadawane po każdym ze spacerów w cyklu. Upominki rozlosowano również spośród uczestników spacerów, którzy posiadali specjalne spacerowniki. Nagrody rzeczowe wręczali Bogdan Mąder - prezes malborskiego oddziału PTTK oraz Jan Tadeusz Wilk - zastępca burmistrza.

Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Malborka w ramach kampanii edukacyjnej MALBORK MA KLIMAT przygotował plener ekologiczny z licznymi zabawami i konkursami. Można było dowiedzieć się jak prawidłowo segregować odpady, jakie korzyści płyną z recyklingu czy jak być ekologicznym. Osoby biorące udział w konkursach, testach i krzyżówkach mogły zdobyć nagrody. Proekologiczne akcesoria można było otrzymać również w zamian za przekazane plastikowe nakrętki.

Odbyły się również warsztaty ekologiczno-artystyczne w tym np. zdobienie bawełnianych toreb ekologicznych, filcowe maskotki, pokrowce do telefonów z filcu, papierowe zabawki, kolczyki, warsztaty z up-cyklingu czyli co można zrobić z plastykowych butelek.

Harcerze prezentowali dorobek malborskiego hufca, u nich także można było zobaczyć przy pracy Harcerski Klub Łączności oraz zagrać w gry wielkoformatowe.
Malborskie Centrum Wolontariatu propagowało ideę zainstalowania w Malborku sieci defibrylatorów AED, projektu na który mieszkańcy mogą głosować w ramach Budżetu Obywatelskiego w edycji na 2020 rok. Na miejscu festynu pojawił się również mobilny punkt budżetu obywatelskiego, gdzie mieszkańcy mogli dowiedzieć się o projektach złożonych do głosowania w edycji na 2020 rok oraz zagłosować.

Na wszystkich czekał poczęstunek, wojskowa grochówka oraz ognisko z kiełbaskami.

Urząd Miasta chciałby podziękować za wsparcie w organizacji imprezy:
- Panu Andrzejowi Szuksztul,
- Iławskiemu Przedsiębiorstwu Budowlanemu IPB Sp. z o.o.,
- WFOŚiGW w Gdańsku,
- Paulina Maluje - Paulina Siuciak
- K.R. Naumczyk Fotografia,
- Fabryka Relaksu - Rafał Galicki
- Lani Coffee - Palarnia Kawy
- KG - Kamil Gorczyński Fotografia
- Po Lodzie? - Pracownia lodów rzemieślniczych,
- Balonowy Twister - animator zabaw dla dzieci,
- Centrum Animacji LATAWIEC
- Beauty Room - kosmetologia estetyczna Katarzyna Kulińska
- Malborskie Centrum Kultury i Edukacji
- Radio Malbork

Wydarzenie było realizowane w ramach projektu „W rodzinie siła – rozwój usług społecznych na obszarze Miasta Malbork i gmin sąsiednich” – projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.