Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 3 oficjalnie otwarta

2019-09-16 09:36:13 (ost. akt: 2019-09-16 09:39:22)

W sobotę 14 września w Szkole Podstawowej nr 3 uroczyście oddano do użytku nową halę sportową.

Na otwarcie sali przybyli liczni goście, mieszkańcy, rodzice, przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych, przedstawiciele Pomorskiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej oraz Pomorskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie, a także Izebela Bełcik - dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. Gospodarzami uroczystości byli Burmistrz Miasta Malborka - Marek Charzewski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 - Beata Kacprowicz. O oprawę artystyczną zadbał szkolny zespół wokalny. Następnie przemawiali goście, którzy złożyli na ręce Pani Dyrektor upominki w postaci sprzętu sportowego.

Po części oficjalnej odbyły się konkurencje, w których rywalizowały ze sobą drużyny składające się z reprezentantów samorządu, dyrektorów szkół, rodziców i uczniów. Na zakończenie uroczystości wszyscy odtańczyli popularną "belgijkę".

Decyzję o budowie hali sportowej podjęto w 2016 roku, wtedy też Miasto Malbork pozyskało do inwestycji dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Budowa ruszyła w 2017 roku, a pozwolenie na użytkowanie uzyskano 14 sierpnia br.