Niedziela, 26 marca 2023. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Dwie zawodniczki z Malborka w Kadrze Narodowej

2019-09-09 10:22:58 (ost. akt: 2019-09-09 10:27:20)

W minioną środę zawodnicy sekcji Pływackiej działającej przy Malborskim WOPR wznowili treningi w kolejnym sezonie pływackim. Na czas remontu malborskiej pływalni czekają ich mozolne dojazdy do Elbląga. Sądząc jednak po sukcesach malborskich pływaków w minionym sezonie, sądzić należy, że trudności tylko wzmagają ich apetyty na sukces.

Przypomnijmy, że zawodniczki MAL WOPR w Mistrzostwach Polski Juniorów, które odbywały się w Olsztynie wywalczyły srebrny i złoty medal w sztafecie dziewcząt odpowiednio 4x100m stylem dowolnym (Paulina Cierpiałowska, Nadia Walentynowicz, Klaudia Wolanin, Magda Mroczek) i 4x100m stylem zmiennym (Nadia Walentynowicz, Liliana Szpaczyńska, Paulina Cierpiałowska, Magda Mroczek). Bohaterką całych mistrzostw była bez wątpienia Paulina, która także indywidualnie wywalczyła aż cztery złote i jeden srebrny medal okraszając swoje występy dwoma rekordami Polski, w tym jednym w kategorii o rok starszej. Poziom malborskich zawodniczek został dostrzeżony przez Polski Związek Pływacki, który w połowie sierpnia powołując skład kadry Narodowej Juniorów umieścił w nim dwie pływaczki z Malborka; Nadię Walentynowicz i Paulinę Cierpiałowską. Po tak pełnych emocji Mistrzostwach Polski część malborskich zawodników wyjechała do Sulejowa, gdzie na obozie rekreacyjno- sportowym odpoczywała po wyczerpującym sezonie. W trakcie obozu mieli jednak możliwość podtrzymania formy bowiem korzystali z bogatej infrastruktury ośrodka, a także uczestniczyli w wielu imprezach sportowych. Był czas na basen, kajaki, wizytę w Aquaparku ale i w centrum nauki Experymentorium w Łodzi czy Skansenie rzeki Pilicy w Tomaszowie Mazowieckim. Po obozie niektórzy z naszych dzielnych pływaków brali też udział w kilku imprezach sportowych odbywających się w naszym kraju. Startowali w biegu z przeszkodami Formoza Kids w Ustce, dwóch rundach Wyścigu Pływackiego Dookoła Mola w Sopocie, a także w prestiżowych i znanych na całym już świecie zawodach Iron Man w Gdyni.

Czas wakacji minął jednak bardzo szybko i zawodnicy MAL WOPR już wrócili do pracy. Po tak wyjątkowym sezonie są z pewnością zmotywowani i chętni do ciężkiej pracy. Pozostaje liczyć na to, że forma będzie szybko zwyżkować by już w trakcie pierwszej imprezy mistrzowskiej jaką będą grudniowe Mistrzostwa Polski zaprezentują się z jak najlepszej strony.

Tekst i zdjęcia: MAL WOPR Malbork