Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Pasowanie na ucznia w SP5

2019-09-05 13:32:08 (ost. akt: 2019-09-05 13:35:20)

W Szkole Podstawowej nr 5 odbyło się pasowanie na ucznia. Poniżej nadesłana relacja:

W dniu 02.09.2019r. o godz. 11.00 rodzice i pierwszoklasiści przybyli na uroczyste spotkanie w auli szkolnej. Czekały już tam na dzieci nauczycielki - wychowawczynie poszczególnych klas: 1A – Monika Arent, Anna Jarzynka, 1B – Bożena Sawicka i Joanna Evenden, 1C – Beata Komoszyńska, 1D – Dorota Jukowska. Całej uroczystości przyglądał się Piątaszek – maskotka naszej szkoły. Zebranych przywitały prowadzące – Panie: Patrycja Biegańska – Stawicka i Monika Piskozub. Powiadomiły uczniów, ze czekają na nich próby, ponieważ czas sprawdzić czy każdy może już zostać uczniem pierwszej klasy. Aby wprowadzić dzieci w dobry nastrój uczennice klasy 3a zaśpiewały piosenkę "Witajcie w naszej bajce".

Prowadzące oddały głos dyrektorowi szkoły – Pani Elżbiecie Sumowskiej. Dyrektor poprosiła uczniów o wykonanie pierwszej próby – dyrektorskiej. Pierwszaki szybko nauczyły się wiersza z improwizacją ruchową: Idą pierwszaki, dawne maluchy, jeden w drugiego to same zuchy. Ręce umyte i buzie czyste, każdy na plecach dźwiga tornister. Z bijącym sercem stoją przed szkołą. Jak im tu będzie? Chyba wesoło!

Kolejne próby i zadania poprowadziły prowadzące. I tak przy wsparciu wychowawczyń uczniowie wykonali następujące zadania: w krainie języka polskiego nauczyły się krótkiego wierszyka, następnie rozwiązywały zagadki, w krainie matematyki wyodrębniały grupy przedmiotów, które są potrzebne do szkoły i te które są w niej zbędne. Następnie zdały test z poprawnego zachowania w szkole. Potem sprawdzały sprawność swoich rąk i uważność, podając sobie w kole woreczek z ryżem, który nie mógł spaść na ziemię. Ostatnie zadanie pierwszaki wykonały z łatwością – każda klasa wymyśliła i napisała po 10 wyrazów zaczynających się taką samą literą jak ich klasa. Przedstawiciele klas przeczytali bezbłędnie wyrazy ułożone przez kolegów i koleżanki.
Każdy oddział mógł zdobyć za wykonanie każdego zadania po 1 punkcie. Wszyscy spisali się na medal.
Nikt już nie miał wątpliwości, ze dzieci są świetnie przygotowane do nauki w naszej szkole.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie: Ślubuję uroczyście: będę starał się być dobrym i uczciwym. Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły, będę szanował swoich nauczycieli i rodziców. Będę uczył się tego co piękne. Będę kochał swoją Ojczyznę.
Po ślubowaniu nastąpił moment uroczystego pasowania pierwszaków na uczniów naszej szkoły. Następnie rodzice i dzieci udali się na spotkania w klasach z wychowawczyniami. Życzymy, aby rosły duże w radosnym uśmiechu , szczęściu i zadowoleniu. Wszystkiego dobrego!