Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dwa koncerty na jubileusz MaKUL@TURY

2019-09-04 14:44:29 (ost. akt: 2019-09-04 14:49:07)

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA obchodzi 10-lecie swojej działalności. Z tej okazji zaprasza 7 września na jubileuszowy koncert, podczas którego wystąpią dwa zespoły.

http://m.82-200.pl/2019/09/orig/69261503-10157396678672302-8846741084743663616-n-4869.jpg
W tym roku mija 10 lat od kiedy oczom całego świata, a przynajmniej jego części, ukazało się Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA!
Po latach tułaczki po okolicznych barach i innych miejscach, w których z otwartymi ramionami przyjmowano nas i zapraszanych przez nas muzycznych gości znaleźliśmy swoje miejsce w stworzonej naszymi własnymi rękami Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA. To właśnie tutaj 5 lat temu rozbrzmiały pierwsze dźwięki i od tego czasu wciąż je słychać w Malborku i nie tylko!
Muzyka i inne nasze działania sprawiają, że to miejsce tętni życiem!
To dzięki Wam – naszym gościom, wielbicielom szeroko pojętej sztuki alternatywnej nasza Przestrzeń regularnie śpiewa, tańczy, gra i buczy, dzięki czemu nie znika z kulturalnej mapy Malborka! Przez te 10 lat współpracowały z nami dziesiątki ludzi, dziesiątki instytucji, zrealizowaliśmy dziesiątki pomysłów ale najbardziej imponującą jest liczba zespołów, które dzięki nam gościły w Malborku, a było ich… ponad 160 (słownie: sto sześćdziesiąt)
Przed nami, już 7 września, kolejny – jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia naszego istnienia, tworzenia i wędrówki niekoniecznie utartymi szlakami!
- tak o jubileuszu piszą członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA

To będzie kolejna edycja MaKUL@TURA DAY, a jednocześnie impreza urodzinowa stowarzyszenia! Zagrają:

FREE GAMES FOR MAY - zespół powstał w 2015 roku w Gdańsku. Debiutanckie wydawnictwo, EP ‘No Snow’, ukazało się w czerwcu 2018 roku i było promowane singlami pt. „Drift” i „Mermaids”.
W brzmieniu zespołu słychać inspiracje stylami takimi jak dream pop, shoegaze, slowcore czy szeroko pojętym rockiem psychodelicznym. W skład wchodzą Hanna Went, Michał Macidłowski i Pascal Buła.

MITSU LOVERS zapraszają do zanurzenia się w dźwięku rozlewającym się jeszcze leniwie i dostojnie, ale już wypatrując z niejakim strachem nadchodzącego w sposób nieunikniony końca. Wydarzenie balansujące na krawędzi lata i jesieni, wspólnota stworzona ad-hoc w celu afirmacji swojego własnego istnienia, przypadek będący istotą partytury. Kochamy tymczasowość, celebrujemy obecność tu i teraz, tworzymy przestrzeń subiektywnie wyłączoną z czasu linearnego.

Zespół MITSU LOVERS tworzą:
Karol Schwarz - muzyk, wydawca, kaowiec, dobry demiurg. Założyciel wydawnictwa płytowego Nasiono Records, organizator nielegalnych festiwali. Muzyk Karol Schwarz All Stars i wielu innych zespołów. Kocha wszystko, co się nie opłaca.
Piotr Czerski – poeta i pisarz, analityk internetu, człowiek o wielu twarzach i imionach. Pisze rzadko, ale za to dobrze. Gra w grupach muzycznych Towary Zastępcze i Morze.
Jarosław Lipszyc - poeta, bibliotekarz cyfrowy, działacz społeczny. Założyciel poetyckiej grupy neolingwistów i biblioteki Wolne Lektury. Znany z zespołów Usta oraz Siwy i Łysy. Lubi poziomki i wolność słowa.

Start godzina 20:00
Bilety w cenie 10 zł