Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Narodowe Czytanie w Radio Malbork

2019-09-04 13:07:57 (ost. akt: 2019-09-04 14:04:28)

Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku oraz Radio Malbork Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji zapraszają mieszkańców naszego regionu aby w sobotę 7 września koniecznie włączyli nasze lokalne Radio. Na jego antenie od godziny 10 do 18 emitowane będą teksty polskich nowel, które zaproponował Prezydenta RP do tegorocznej edycji Narodowego Czytania.

Fragmenty wybranych utworów przeczytają przedstawiciele władz samorządowych, radni, czytelnicy malborskiej biblioteki, bibliotekarze i pracownicy instytucji kultury, młodzież lokalnych szkół oraz przedstawiciele malborskiej grupy teatralnej Dwa Słowa.

W trakcie Narodowego Czytania posłuchamy następujących tekstów:
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Kto z Państwa nie będzie mógł w sobotę wysłuchać lektury będzie miał możliwość wysłuchania jej w późniejszym terminie. Od 9 do 13 września na antenie Radia Malbork będą emitowane powtórki nagrań między godziną 11 a 14.
Już teraz wszystkim uczestnikom tegorocznego Czytania serdecznie dziękuję za udział oraz zaangażowanie i zapraszam do kolejnej edycji. Podziękowania przekazuję także całemu zespołowi Radia Malbork MCKiE.

Danuta Czop, Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku

http://m.82-200.pl/2019/09/orig/patronat-4866.png