Niedziela, 3 lipca 2022. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Rekord frekwencji w Malborku! Przed nami kultowy Castle Triathlon 2019!

2019-09-04 09:06:39 (ost. akt: 2019-09-04 09:29:39)

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia tegorocznej, XVIII edycji kultowych zawodów triathlonowych w Malborku! Castle Triathlon Malbork im. Bartosza Kubickiego ponownie odbędzie się u stóp Zamku Krzyżackiego! Od początku istnienia tym zawodom towarzyszy niepowtarzalna klimat, co sprawia, że z roku na rok przybywa chętnych, by wystartować w malborskiej imprezie. Tegoroczna odsłona zawodów w Malborku przyniosła absolutny rekord frekwencji. Na listach startowych widnieją nazwiska blisko 2 tysięcy zawodników!

Castle Triathlon Malbork to triathlon jedyny w swoim rodzaju. Zawody wyróżnia ciekawa trasa. Triathloniści rozpoczynają zmagania etapem pływackim w Nogacie, który płynie u stóp Zamku, następnie mają do pokonania niezwykle szybką, płaską trasę kolarską, która przebiega w całości prze tereny Żuław Wiślanych, których cechą charakterystyczną jest całkowicie płaskie ukształtowanie terenu. Na zakończenie czeka na nich, jedyna trasa biegowa na świecie, która przebiega przez tereny muzealne na taką skalę. Zawodnicy biegną między innymi dawną, zamkową fosą i mijają wieżę Maślankową – najwyższą w całym kompleksie.

Podczas Castle Triathlon Malbork 2019 triathloniści po raz kolejny będą mieli do wyboru cztery dystanse. W sobotę (07.09) zawodnicy ścigać się będą na popularnej „ćwiartce” (0,95 km pływania – 45 km jazdy na rowerze – 10,55 km biegu) oraz na 1/8 IM (0,475 km – 22,5 km – 5,275 km). Niedziela (08.09) upłynie pod znakiem zmagań na dłuższych dystansach: pełnym dystansie IM, w którym do pokonania jest 3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu oraz na dystansie średnim, czyli 1/2 IM (1,9 km – 90 km – 21,1 km).

„Tegoroczny Castle Triathlon Malbork jest wyjątkowy! To już osiemnasta edycja zawodów triathlonowych w tej miejscowości. Padł absolutny rekord frekwencji i jesteśmy ogromnie zadowoleni, że będziemy mogli przywitać na Żuławach tylu zawodników, którzy w większości zakończą tu swój sezon startowy. Dodatkowo na dystansie IM odbędą się Mistrzostwa Polski na dystansie długim w kategorii OPEN i age-group. Na liście startowej znajdują się nazwiska najlepszych, polskich zawodników, m.in. Macieja Chmury – obrońcy tytułu Mistrza Polski na tym dystansie, a także Krzysztofa Augustyniaka i Mikołaja Lufta – wielokrotnych medalistów Mistrzostw Polski. Na starcie pojawią się również pozostali pretendenci do medali, jak: Łukasz Kalaszczyński, Bartosz Banach, Paweł Najmowicz, Marcin Ławicki, Kacper Adam czy Paweł Miziarski. Szykujemy się na wielkie święto triathlonu”. – powiedział Filip Szołowski, współorganizator zawodów z Labosport Polska.

W tym roku na zawodników czeka zmiana lokalizacji mety! Po raz pierwszy w historii zawodów: meta oraz strefa EXPO zlokalizowane będą w murach Muzeum Zamkowego na Międzymurzu Zachodnim! Biuro zawodów znajdować się będzie w Sali Karwan, w której odbędzie się również pasta party. Strefa zmian zlokalizowana będzie na parkingu przy ul. Wałowej. Dwa dni rywalizacji będzie można śledzić dzięki transmisji live na stronie zawodów: www.castletriathlon.com i kanale Youtube.

Castle Triathlon Malbork to impreza, która cały czas się rozwija! W tym roku przyszedł czas na wielki krok w stronę ekologii i dbania o środowisko.
„Malborski triathlon wyznacza nowe standardy w polskim triathlonie! W tym roku, właśnie w Malborku odbędzie się pierwszy taki „EKO Triathlon”, w którym stawiamy na działania przyjazne dla środowiska, segregację odpadów, zminimalizowanie użycia plastiku, pozbycie się papierowych ulotek z pakietów, recycling i bezwzględne reagowanie sędziów na zawodników wyrzucających odpady w niedozwolonym miejscu! Do naszej akcji #jestemPROjestemEKO dołączyli już najlepsi triathloniści PRO, którzy w najbliższy weekend będą się ścigać w Malborku! Każdy może dołączyć, ponieważ nie trzeba być PRO, żeby być EKO”.
– powiedział Marcin Waniewski, współorganizator zawodów, MKS Triathlon Malbork.

Na wszystkich dystansach Castle Triathlon Malbork można wystartować zarówno indywidualnie, jaki i w trzyosobowych sztafetach triathlonowych, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie. W tym roku najmłodsi kolejny raz rywalizować będą w cieszących się ogromną popularnością zawodach Malbork Kids, na trzech dystansach: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz 1000 m (12-15 lat).

Zapisy na dystanse: 1/8 IM oraz 1/4 IM odbywają się tylko na listę rezerwową. Na dystansach: 1/2 IM oraz IM pozostały ostatnie wolne miejsca!