Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Pod Prąd w Alternatywie

2019-09-03 08:08:18 (ost. akt: 2019-09-03 08:17:11)

7 września (sobota) o godz. 20 rozpocznie się pierwszy powakacyjny koncert. Tym razem scenę opanuje Pod Prąd. Jak sami stwierdzili „najbardziej niealternatywny zespół w alternatywnym klubie”.

- Gramy, bo uwielbiamy muzykę, a przede wszystkim swoje towarzystwo. Marzymy o tym, żeby zarażać naszą pasją – deklarują muzycy z Pod Prąd. - Zapraszamy do naszego świata. Nasz styl...no właśnie, to nasz styl: mieszanka popu, lekkiego rocka, piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej...
Grupa ma na koncie debiutancką płytę pt. „Sprawy damsko-męskie”.
- Zespół z Brześcia Kujawskiego, który gra muzykę z pogranicza rocka i poezji śpiewanej. I w tej chwili zapewne w metalowcach pojawia się pewna nutka zwątpienia. Niesłusznie. Kto słyszał tę grupę chociażby na zeszłorocznej chełmskiej MotoKropli, ten wie, o czym mówię. Ich muzyka porwała serca nawet tych osób, które przyszły odziane w czerń – czytamy w recenzji Wieczornej ROCKosfery. - Utwory są bardzo przystępne i momentalnie wpadają w uchu, sprawiając, że nogi same rwą się do rytmu. Zespół śpiewa o sprawach codziennych, które każdego z nas dotyczą, ubierając to w optymistyczne opowieści. Nie brakuje w nich humoru, nie brakuje szczerości, każdy może się utożsamiać z tymi historiami.
Grupa przez całe lato występowała na plenerowych scenach i nie zwalnia tempa, bo prócz Malborka na koncertowej mapie jest Grudziądz i Warszawa.

Warto zajrzeć w sobotę o godz. 20 do Alternatywy, ul. Grunwaldzka 16-18, by spędzić naprawdę udany wieczór. Wstęp 10 zł.