Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Młodzi wokaliści z Malborka na festiwalu Open Gdynia

2019-09-02 14:53:50 (ost. akt: 2019-09-02 15:03:14)

Już po raz szósty Gdynia gościła setki młodych i niezwykle utalentowanych solistów oraz zespołów wokalnych z całej Polski. Od 26 do 30 sierpnia br. odbył się tam Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2019, w którym uczestniczyły dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 roku życia.

Nie mogło zabraknąć też wokalistów z Malborka – wystąpiły między innymi zespoły i soliści ze studia wokalnego Balbiny z MCKiE oraz soliści i zespół Parafraza z 1 LO w Malborku, których przygotowała Maria Seibert.

Przesłuchania odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym. Konkurencja była ogromna a poziom niezwykle wysoki, dlatego chociaż nie wszyscy wrócili z nagrodami, to już sam udział a przede wszystkim zakwalifikowanie się do Festiwalu było dla uczestników ogromnym sukcesem. Rywalizacja z najlepszymi to również doskonała forma warsztatów, a zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje podczas kolejnych występów, które planowane są już niedługo.

Na festiwalu jak zwykle nie zawiodły „Balbiny” - solistycznie wyróżnienie otrzymała Hania Pliszka, II miejsce zespół najstarszy i najmłodszy, a średnia grupa wyróżnienie. Wyróżnienie wyśpiewała również absolwentka 1 LO Paulina Ożóg.

zdjęcia: archiwum UM Malborka, Jakub Uzdowski