środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Michał Nawrocki powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski w hokeju na lodzie

2019-09-02 11:09:28 (ost. akt: 2019-09-02 11:12:18)

Michał Nawrocki, hokeista z Malborka, uczestniczył w zgrupowaniu kadry osiemnastolatków w Krynicy Zdrój. Kadra U18 przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw Świata w hokeju na lodzie, które odbędą się w Asiago we Włoszech. Wychowanek malborskiego Klubu UKS Bombek SP3 pomimo, że jest młodszym rocznikiem w tej kategorii, jest brany pod uwagę do kadry na MŚ.

Przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata regularnie był powoływany na zgrupowania U16. Po zgrupowaniu w Krynicy, kadra U18 rywalizowała w silnie obsadzonym turnieju "Nadziei Olimpijskich" w Budapeszcie. Reprezentacja zmierzyła się z gospodarzami i Włochami, którzy będą rywalami Polaków na mistrzostwach Świata oraz bardzo mocnymi Słowakami.

Niestety nie udało się wygrać żadnego z trzech meczy, chociaż reprezentacja z meczu na mecz radziła sobie coraz lepiej. Tylko w pierwszych dwóch tercjach nasza reprezentacja grała równorzędny mecz przeciwko Węgrom, w trzeciej niestety zabrakło sił i mecz zakończył się wygraną gospodarzy 7:3.

W drugim meczu przeciwnikiem był zespół naszego południowego sąsiada - Słowacja. Pomimo ambitnej gry nasi zawodnicy przegrali 1:3, choć na 30 sek. przed końcem meczu była świetna okazja do wyrównania przy stanie 1:2, grając w przewadze 6/5 (trener zdecydował się zaryzykować i ściągnął bramkarza) zaledwie kilka sekund przed końcową syreną Słowacy zdołali strzelić trzecią bramkę.

Mecz z Włochami zakończył się pechowo w dogrywce, reprezentanci Polski w Michałem Nawrockim w składzie przegrali 3:4. Był to jeden ze sprawdzianów przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata we Włoszech.

Przed Michałem kolejny sezon w niemieckim zespole DEG Dusseldorf, do którego został wypożyczony z malborskiego Klubu, gdzie będzie rywalizował w kategorii U17 i być może dostanie też szansę na grę DNL U20.

Hokej dla najmłodszych wspierają: Wobex, ASO Harasimowicz, Alegre Jarosław Buła, Falken, Pralnia Eko Laguna, Klub Dołek, Bar BIS, Sklep Elegant, P. Wojciechowski, M.Kujawa, APF, Arte Vita, Stowarzyszenie Nasz Wielbark SP3.

informacja i zdjęcia: UKS Bombek