Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

XI Magic Malbork za nami!

2019-08-12 10:06:57 (ost. akt: 2019-08-12 10:51:32)

10 sierpnia odbyła się XI edycja Magic Malbork. Po raz kolejny dla mieszkańców i turystów przygotowano szereg atrakcji.

Na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbywały się animacje i warsztaty dla najmłodszych. W namiocie Sea World najmłodsi mogli ucharakteryzować się na podobieństwo mieszkańców podwodnego świata, a tuż obok uczyć kuglarskiego fachu na warsztatach z Nephilim Fire & Light Show. Natomiast Grupa Teatralna Dwa Słowa zadbała o piracki klimat wydarzenia, a dobry humor nie tylko najmłodszym zapewnił Teatr Barnaba.

Już dzień wcześniej na parkingu przy ulicy Kościuszki pojawiły się FoodTrucki z całej Polski, które przez dwa dni serwowały najróżniejsze dania w magicznej strefie FoodTruck.

Na ulicy Piastowskiej można było podziwiać akrobacje w wykonaniu instruktorów i uczniów szkoły Roll4all.

Pierwszą gwiazdą koncertową tegorocznej edycji Magic Malbork było Studio Accantus, zespół twórców i wykonawców, poruszający się w świecie musicalu i muzyki filmowej. Po raz pierwszy wystąpili w Malborku i po raz pierwszy wystąpili na imprezie plenerowej. Na co dzień ich występy odbywają się w salach koncertowych, i teatrach muzycznych.

Drugim zespołem, który porwał malborską publiczność były Damy Mocy czyli Ladies Of Power. Cztery energetyczne kobiety DJ-ka, skrzypaczka elektryczna, saksofonistka oraz wokalistka, które łączą autorskie brzmienia z najnowszymi, światowymi trendami muzyki klubowej.

Miasteczko Sae World, które park przy ul. Piastowskiej zamieniło w prawdziwie podwodny świat cieszyło się wielką popularnością. To tam można było zrobić sobie zdjęcia przy dobrze znanych z X jubileuszowej edycji MM fluorescencyjnych mandalach, ale prawdziwą atrakcją były barwnie ucharakteryzowane syreny i tytani. Wszystkim atrakcjom podwodnego świata towarzyszyła muzyka klubowa a zagrali Rezydenci Taras, Larix, Pete Wilder oraz Pekin z projektem Lost Sound. Park był również miejscem wspaniałego spektaklu o miłości. Połączenie muzyki, tańca i gry aktorskiej a wszystko przy wspomnianej już charakteryzacji. Frekwencja podczas spektaklu przerosła oczekiwania twórców.

Po koncertach można było podziwiać pokaz umiejętności grupy Nephilim Fire & Light Show, która po raz kolejny pokazała, że pięknie panuje nad ogniem.

Magiczną noc w magicznym mieście zakończyły dwa spektakle laserowe w wykonaniu firmy Visual Sensation Laser Show & Technologies.

Spektakl rozpoczął się od jednej z malborskich opowieści zobrazowanej za pomocą laserów na murach zamku. Legenda połączona była z linearnym mappingiem laserowym, a mury, baszty i część dachu podświetlone zostały oświetleniem architektonicznym. Następnie po raz pierwszy w Malborku na potężnym 30 metrowy ekranie wodnym zaprezentowano holograficzną animacją.

Widowisko zakończyło się laserowym spektaklem przestrzenny, z tańczącymi w rytm muzyki ogniami i specjalnym rodzajem cichej pirotechniki scenicznej. W pewnym momencie tej części spektaklu prym wiodły fontanny wodne wystrzeliwujące w górę do 8 metrów i podświetlone kolorowym oświetleniem LED.