środa, 10 sierpnia 2022. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

W malborskim ZUS dwa szkolenia dla pracodawców

2019-08-12 09:27:50 (ost. akt: 2019-08-12 09:33:09)

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Malborku zaprasza na dwa bezpłatne szkolenia dla pracodawców, które odbędą się 20 sierpnia 2019 r.

Pierwsze z nich, które rozpocznie się o godzinie 9.00 poświęcone będzie Projektowi e-Akta, czyli elektronizacji akt pracowniczych. W jego trakcie pracownicy ZUS wyjaśnią na czym polega projekt i jak zmienia się okres przechowywania akt pracowniczych. Wskażą również nowości wprowadzone w Programie Płatnik i e-Płatnik oraz na profilu płatnika składek na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS), a także zmiany w bieżąco składanych dokumentach.
Szkolenie potrwa około 1,5 godziny.
W trakcie szkolenia ZUS zapewnia możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

Podczas drugiego szkoleniu przybliżą problematykę kontroli zwolnień lekarskich od pracy w zakresie prawidłowości orzekania i prawidłowości ich wykorzystywania.
Na płatnikach składek ciąży obowiązek kontroli formalnej zaświadczeń lekarskich stanowiących podstawę zwolnienia od pracy. Mogą też kontrolować, czy pracownik prawidłowo wykorzystuje zwolnienie. W jego czasie powinien on bowiem postępować w tak, by jak najszybciej odzyskać sprawność i wrócić do pracy.

W trakcie szkolenia omówione zostaną informacje o absencji chorobowej, a także zasady i tryb kontroli prawidłowości orzekania i prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich od pracy ze szczególnym uwzględnieniem współpracy pomiędzy ZUS i płatnikami składek.

Szkolenie rozpocznie się o 10.30. i potrwa około 2 godzin.
Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmowane są mailowo pod adresem: jolanta.kopecka@zus.pl lub telefonicznie pod numerem: 55 270 27 11.