Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

13 medali i Rekord Okręgu MAL WOPR w Lęborku

2016-11-29 09:33:29 (ost. akt: 2016-11-29 10:13:43)

Aż 564 zawodników z 16 klubów wzięło udział w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Meyn, które odbyły się w minioną sobotę w Lęborku. Do pokaźnego worka pływacy MAL WOPR wrzucili 13 medali, a niezawodna Paulina Cierpiałowska oprócz dwóch złotych krążków dorzuciła kolejny Rekord Okręgu, tym razem na dystansie 100m stylem zmiennym.

Zadaniem Pauliny na zawodach w Lęborku miało być zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, co wykonała pokonując w treningowym tempie 100m stylem dowolnym i zdobywając tym startem największą liczbę punktów FINA. W drugim ze swoich startów nasza mistrzyni otarła się o kolejny Rekord Polski, bowiem dystans 100m stylem zmiennym pokonała w czasie 1:13,56s, do aktualnego Rekordu Polski wynoszącego 1:12,77s zabrakło więc bardzo niewiele. Czas, który uzyskała Paulina jest jej nowym rekordem życiowym, a jednocześnie nowym Rekordem Okręgu. Warto dodać, że dotychczasowy Rekord Okręgu również należał do malborskiej pływaczki.

Doskonałą passę malborczyków rozpoczęli najmłodsi, zawodnicy z roczników 2006-2008, a wśród nich debiutant Dawid Patoka. Młodszy brat utytułowanego Konrada stanął na słupkach startowych na zawodach po raz pierwszy w swoim życiu. Ośmioletni Dawid zaliczył dobry start na 50m stylem dowolnym, gdzie w klasyfikacji 42 zawodników zajął 11 lokatę i niestety także pierwszą dyskwalifikację gdyż dotkął ściany pływalni jedną ręką przy zakończeniu wyścigu stylem klasycznym. Wśród najmłodszych zawodników MAL WOPR była to na szczęście jedyna dyskwalifikacja. Fantastycznie spisał się w Lęborku Wiktor Ołdziejewski, który mimo wielu obaw związanych ze startem, zajmował dwukrotnie trzecie miejsce na podium z nowymi rekordami życiowymi. W ślady swojej starszej siostry Liliany, najlepszej żabkarki w klubie, poszedł Sławomir Szpaczyński, który nie miał sobie równych na dystansie 50m stylem klasycznym. Złoto oraz dwa nowe rekordy życiowe to dorobek ośmioletniego Sławka. Kolejny ośmiolatek, także młodszy brat zawodnika MAL WOPR, Patryk Grapentyn, zaprezentował wspaniale zwyżkującą formę bowiem aż o 7s w stylu dowolnym i 10s w stylu grzbietowym poprawił swoje dotychczasowe rekordy życiowe. Dwie dziewięciolatki Michalina Zielska i Agata Kupińska poprawiły ?życiówki? na 50m stylem dowolnym, a w swoim debiucie na dystansie 100m stylem zmiennym uplasowały się odpowiednio na 5 i 9 miejscu. Najstarsze w porannym bloku dziesięcioletnie Ola Ziemińska i Lena Sawaniewska wywiozły z Lęborka po jednym rekordzie życiowym.

W bloku popołudniowym malborscy zawodnicy z roczników 2003-2005 rozpoczęli swoje starty od złotego medalu Konrada Patoki i srebrnego Nadii Walentynowicz na dystansie 50m stylem motylkowym. Konrad spisał się w Lęborku fantastycznie. Do złota w motylu dorzucił także złoto na 100m stylem dowolnym, a w obu startach zanotował nowe rekordy życiowe. Złoty medal zdobyła także dość niespodziewanie wracająca do treningów po złamaniu palca, trzynastoletnia Anna Włodarczyk. Ania pokonała dystans 100m kraulem w czasie swojego rekordu życiowego i mogła cieszyć się ze zwycięstwa. W tej samej klasyfikacji pechową czwartą lokatę zajęła Natalia Tyborska. Pech towarzyszył także Maćkowi Kowalskiemu, który był czwarty na 100m stylem zmiennym ale występem na 100m stylem dowolnym powetował sobie tę pechową lokatę. Popłynął bardzo dobrze, o sekundę poprawił swój najlepszy wynik i z czasem 1:11,13s zdobył absolutnie zasłużony srebrny medal. W tej samej konkurencji w klasyfikacji zawodników o rok młodszych, fenomenalnie spisał się Jakub Grapentyn. Jedenastoletni zawodnik MAL WOPR aż o 3s poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy, a czas 1:13,35s dał mu brązowy medal. Srebro w tej samej konkurencji zdobyła Magda Mroczek, a brąz na 100m stylem klasycznym Liliana Szpaczyńska. Z Lęborka dwa rekordy życiowe wywiózł po doskonałych startach jedenastoletni Piotr Szuryński, a po jednym Martyna Ziemińska Cezary Gwiazdowski i Nikodem Hermanowicz.

Zawodnicy MAL WOPR spisali się w Lęborku bardzo dobrze. Dwudziestotrzyosobowa ekipa malborczyków zajęła w klasyfikacji medalowej doskonałe 4 miejsce na 15 sklasyfikowanych klubów. Już w najbliższy weekend czekają ich kolejne zawody, wezmą tym razem udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego, czyli najważniejszych zawodach w naszym okręgu.
Informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork