środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Walentynkowy "Koncert Trzech Tenorów"

2017-01-19 11:14:09 (ost. akt: 2017-01-19 11:16:03)

14 lutego br., w przyziemiu Ośrodka Konferencyjnego KARWAN odbędzie się walentynkowy "Koncert Trzech Tenorów"

Bilety w cenie 30 zł (sektor A - bliżej sceny) i 25 zł (sektor B) dostępne są w Malborskim Centrum Kultury i Edukacji (szpital Jerozolimski, ul. Armii krajowej 68 oraz CKiE Szkoła Łacińska, ul. Stare Miasto 42).

Koncert trzech tenorów w wykonaniu Mirosława Niewiadomskiego, Kordiana Kacperskiego i Bartosza Kuczyka to połączenie muzyki klasycznej, popularnej oraz rozrywkowej w jeden wspólny muzyczny poczęstunek serwowany na wesoło, ale czasem również z elementem zadumy. Wykonawcy poza sceną darzą się wielką sympatią i przyjaźnią, co wielokrotnie przekłada się na zapowiedzi poszczególnych utworów, a niejednokrotnie wywołuje zabawne sytuacje podczas koncertu. W koncercie trzech tenorów obok takich przebojów jak "Brunetki Blondynki", "O sole Mio", czy "Wróć do Sorento" pojawią się również takie tytuły jak "Besame mucho", "Hiszpańskie oczy", a nawet wielkie przeboje z repertuaru.... Elvisa Presleya. Jedno jest pewne, ten koncert nie jest powieleniem koncertu wielkich mistrzów, koncert wielkich mistrzów był inspiracją do jego stworzenia.

Mirosław Niewiadomski
Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi. Był solistą Teatru Wielkiego w Łodzi, jest uczniem Kazimierza Kowalskiego, z którym współpracuje do dnia dzisiejszego. Wielokrotnie występuje w audycjach Polskiego Radia oraz Telewizji Polonia. W swoim dorobku ma między innymi partie Alfreda w Traviacie, Tasillo w Księżniczce Czarsasza, Josziego w Cygańskiej miłości czy Su Czonga w Krainie uśmiechu. Wraz z Agnieszką Wawrzyniak jest laureatem drugiej nagrody Festiwalu duetów operetkowych i musicalowych Face to Face organizowanego przez Teatr Muzyczny w Poznaniu. Współpracuje z wieloma scenami w Polsce.

Bartosz Kuczyk
Absolwent Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego oraz wydziału IV Akademii Muzycznej w Poznaniu. W latach 1992-2012 pracował w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, początkowo jako chórzysta, a następnie przez wiele lat szef promocji i marketingu tej instytucji. Jednocześnie próbował sił w rozwijaniu swojej kariery solowej, co zaowocowało udziałem w wielu zagranicznych produkcjach realizowanych przez polskich producentów, takich jak Urszula Trawińska-Moroz czy Marek Tracz. Od 2006 roku rozpoczął działalność koncertową realizując za pośrednictwem własnej firmy koncerty operetkowe, musicalowe, a z czasem również... trzech tenorów. W chwili obecnej poza działalnością artystyczną zajmuje się również działalnością managerską współpracując z wieloma gwiazdami polskiej sceny i estrady.

Kordian Kacperski
Najmłodszy z całej trójki; z Mirosławem Niewiadomskim i Bartoszem Kuczykiem współpracuje od listopada 2013 roku. Do tego momentu współpracował i kształcił się u Jerzego Wolniaka. Kordian Kacperski rozpoczął swoją muzyczną historię od nauki śpiewu operowego. W tym kierunku podąża do dnia dzisiejszego mieszając wpływy muzyki klasycznej z nowoczesnym stylem R&B. Artysta ma za sobą występy zarówno w filharmoniach, teatrach jak i na imprezach masowych gdzie spotyka się z ciepłym przyjęciem słuchaczy niezależnie od ich wieku. Prywatnie poza śpiewaniem zajmuje się również reklamą.

informacja ze strony: www.poznan.pl