Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Spotkanie Miast Partnerskich i podpisanie umowy ze Swietłyj podczas Oblężenia Malborka

2019-07-23 10:19:56 (ost. akt: 2020-01-15 10:13:43)

W piątek 19 lipca br. w Sali Siedmiofilarowej Muzeum Zamkowego w Malborku ratyfikowano umowę partnerską pomiędzy Malborkiem a miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji. To już ósme miasto partnerskie Malborka. Była to więc doskonała okazja do spotkania z przedstawicielami gmin, z którymi współpracujemy. Do Malborka przyjechały delegacje z Nordhorn, Sölvesborga, Trok, Monheim nad Renem, Offagny i Kilkenny.

Termin wizyty (18-21.06) nie był przypadkowy, w tym czasie w naszym mieście odbyła się dwudziesta jubileuszowa edycja imprezy Oblężenie Malborka. Gości zachwyciły przygotowane z tej okazji wydarzenia - wzięli udział w korowodzie, zobaczyli jarmark średniowieczny a tam mnóstwo atrakcji i zwiedzili zamek podczas specjalnego wieczornego programu ze scenkami z życia krzyżaków. Największe wrażenie zrobił na nich jednak wieczorny spektakl, który zachwycił walkami rycerskimi, pięknym śpiewem i pokazami sztucznych ogni.

W piątek do południa w Szkole Łacińskiej uczestnicy spotkania wzięli udział w warsztatach malowania pocztówek Malborka. Była to świetna okazja do integracji i wzajemnego poznania się jak również do zaproponowania nowych pomysłów na dalszą współpracę, być może nie tylko dwustronną, ale również w szerszym zakresie.

Przeczytaj również: Umowa ze Swietłyj - ósmym miastem partnerskim Malborka - ratyfikowanahttp://m.82-200.pl/2019/10/orig/pl-rus-5011.jpg

Its contents are the sole responsibility of City of Malbork and under no circumstances can be regarded as reflecting the position of the European Union, the MA or the Joint Technical Secretariat of the Poland-Russia CBC Programme 2014-2020.

Za treść artykułu odpowiada Miasto Malbork i w żadnym wypadku nie można uznać, że odzwierciedla stanowisko Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego programu CBC Polska-Rosja 2014-2020.