Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

Balbiny zdobyły Rzym! Pełen sukces na Top Art Festival

2019-07-22 11:27:06 (ost. akt: 2019-07-22 11:53:57)

W sobotę (20.07) wokaliści ze studia „Balbiny” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji wrócili z Festiwalu Dzieci i Młodzieży TOP ART FESTIVAL „LE STRADE DELLA MUSICA” we Włoszech w Rzymie. Wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi, ponieważ przywieźli do Malborka cały worek nagród.

W konkursie Balbiny i Balbinki młodsze zdobyły 1 miejsce, a Balbinki starsze 2 miejsce. Solistycznie też same sukcesy. W kategorii 17-19 lat 1 miejsce dostała Sandra Elminowska, 2 miejsce Patrycja Fabiańska i Zuzia Małyj a 3 miejsce Klaudia Laskowska. W kategorii młodszej Hania Pliszka 1 miejsce, Lena Niedźwiedzka 2 miejsce, a Otylia Osińska i Natalia Knut 3 miejsce. Nagrody wręczone zostały podczas koncertu galowego w sali koncertowej w Cinecitta World. Wszystkich uczestników przygotowała Maria Seibert.

Pobyt we Włoszech to jednak nie tylko konkurs piosenki i warsztaty muzyczne. To był również wspaniały odpoczynek i niezapomniane atrakcje takie jak pobyt w parku wodnym Zoomarine i parku rozrywki Cinecitta World, całodniowe zwiedzanie Rzymu czy relaks na plaży.

Teraz chwila przerwy a już wkrótce przygotowania do kolejnego konkursu. Pod koniec sierpnia Balbiny wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia OPEN 2019.

zdjęcia: archiwum studia wokalnego Balbiny