Niedziela, 26 maja 2024. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Oblężenia turystów podczas Oblężenia Malborka

2019-07-22 10:52:54 (ost. akt: 2019-07-22 11:08:03)

Jak co roku w przedostatni weekend lipca, na tydzień po bitwie pod Grunwaldem okolice zamku zamieniają się w prawdziwe średniowieczne miasto, a wszystko po to, by uczcić historyczne chwile, w których to wojska króla Władysława Jagiełły próbowały odbić malborski zamek z rąk krzyżaków.

Czas Oblężenia Malborka (19-21.09) to czas licznych atrakcji. Poza zwiedzaniem malborskiej warowni, w jego otoczeniu przygotowano wiele barwnych stanowisk zapewniających rozrywkę na długie godziny.

II Festiwal Smaków Foodtrucków, Jarmark, Rzemiosł Średniowiecznych, pokazy i turnieje rycerskie, pokazy artyleryjskie, pokazy machin oblężniczych, warsztaty dla dzieci i dorosłych, teatry i zajęcia dla dzieci.

Podobnie jak w latach poprzednich można było przenieść się w odległe czasy średniowiecza, podziwiać piękne stroje rekonstruktorów, zakupić rękodzieło wykonywane tradycyjnymi metodami oraz skosztować jadła przyrządzonego na żywym ogniu.

Naprzeciw głównej bramy zamkowej, podobnie jak w zeszłym roku rozstawiły się popularne FoodTrucki z różnych zakątków Polski, a na przystani nad Nogatem odbyły się Regaty Smoczych Łodzi.

Sporym zainteresowaniem cieszyła się osada Korony Królów. Miejsce, w którym każdy mógł spotkać obsadę tego popularnego serialu Telewizji Polskiej oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na królewskim tronie.

Wieczorem dla chętnych przygotowano nocne zwiedzanie zamku, Inscenizację Oblężenia Malborka oraz nocne widowisko światło i dźwięk.

Niewątpliwą atrakcją był sobotni korowód, który rozpoczął się na placu Kazimierza Jagiellończyka a zakończył na międzymurzu zachodnim. W tym barwnym pochodzie brali udział uczestnicy inscenizacji, przedstawiciele bractw rycerskich, wystawcy i artyści, mieszkańcy, turyści, a także samorządowcy i goszczący w naszym mieście delegacje miast partnerskich. Dodatkową atrakcją korowodu była liczna reprezentacja serialu Korona Królów.