Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wizyta seniorów z U3W w partnerskim Monheim nad Renem

2019-07-18 12:42:15 (ost. akt: 2019-07-18 13:02:30)

Delegacja seniorów, słuchacze U3W gościli, na zaproszenie burmistrza Daniela Zimmermanna, w partnerskim mieście Malborka – w Monheim nad Renem.

W dniach 14-19 czerwca wspólnie z seniorami z Niemiec uczestniczyliśmy w imprezach organizowanych z okazji „10.Monheimer Stadtfest 2019.” Święto miasta było też okazją do spotkania w Ratuszu i poznania historii Monheim. Odwiedziliśmy archiwum miejskie, podziwialiśmy widoki z wieży Schelmentum. Byliśmy też w Haus Burgel, gospodarstwie z salą tradycji oraz ze stacją biologicznej hodowli roślin… Bryczką pojechaliśmy na Malbork Platz.. Zwiedziliśmy Neanderthal Museum w Mettmann i zrobiliśmy sobie ,,rodzinne zdjęcie” z naszymi przodkami. A wieczorami podziwialiśmy piękne zachody słońca nad Renem i stadko gęsi, które mają swoją ,,reprezentantkę” w herbie miasta.

Wieczorek pożegnalny stał się okazją do wręczenia Statuetki Jubileuszowej U3W dedykowanej Seniorom z Monheim na ręce Pani Margaret Janishis - liderki Grupy Seniorów oraz medali ,,Przyjaciel U3W z okazji 15-lecia U3W” dla Pani Aleksandry Kapejewskiej – byłej dyrektorki MCKiE za wspólnie przepracowane lata i wielką życzliwość dla seniorów, słuchaczy U3W; dla burmistrza Pana Daniela Zimermanna za możliwość kontynuowania wspólnych spotkań seniorów z obu krajów z nadzieją na kontynuację tego zwyczaju; dla Państwa Marii i Joahima Matyschak za ogromną życzliwość, pomoc w kontaktach i wieloletnią przyjaźń.


Teresa Żelazo, koordynatorka U3W