Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Umowa partnerska pomiędzy Malborkiem i Swietłyj podpisana. W piątek ratyfikacja w naszym mieście

2019-07-15 12:26:10 (ost. akt: 2021-08-17 10:20:01)

W sobotę 13 lipca br. Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z Przewodniczącym Gminy "Swietłowski miejski okręg" Siergiejem Bevzem podpisał umowę o współpracy partnerskiej z miastem Swietłyj z Obwodu Kaliningradzkiego w Rosji, z którym od wielu lat realizuje wspólne projekty dofinansowane ze źródeł zewnętrznych. Uroczystość odbyła się podczas obchodzonego w tym czasie święta tzw. Dnia Rybaka.

W trakcie jednodniowej wizyty delegacja z Malborka, na czele której stanęli burmistrz Marek Charzewski, wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz, zwiedziła również największą szybko rozwijającą się firmę rolno-przemysłową Sodrugestvo, posiadającą partnerów biznesowych na całym świecie. Ponadto goście uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych z okazji Dnia Rybaka. Wizyta była również platformą wymiany doświadczeń dla wszystkich obecnych miast partnerskich Swietłyj, tj. Nowego Dworu Gdańskiego, Fromborka, Kętrzyna i Mołodeczna (Białoruś).

Ratyfikacja umowy o partnerstwie odbędzie się już w piątek, 19 lipca w Malborku o godz. 16.00 na zamku w Sali Siedmiofilarowej podczas corocznej imprezy Oblężenie Malborka.

Przypomnijmy, że stosowna Uchwała w sprawie zawarcie umowy o partnerskiej współpracy Miasta Malborka z Miastem Swietłyj podjęta została 31 maja 2019 r.http://m.82-200.pl/2019/10/orig/pl-rus-5011.jpg

This publication was produced with the financial support of the European Union, under the Poland-Russia Cross-border Cooperation Programme 2014-2020. Its contents are the sole responsibility of City of Malbork and under no circumstances can be regarded as reflecting the position of the European Union, the MA or the Joint Technical Secretariat of the Poland-Russia CBC Programme 2014-2020.

Za treść artykułu odpowiada Miasto Malbork i w żadnym wypadku nie można uznać, że odzwierciedla stanowisko Unii Europejskiej, IZ lub Wspólnego Sekretariatu Technicznego programu CBC Polska-Rosja 2014-2020.